Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF nyelvvizsgát tettem...

BGF nyelvvizsgát tettem (angol üzleti C típusú) és nem feleltem meg, holott a szükséges 90 pontom meglett. Érdemes fellebbezni?

Figyelt kérdés
Január elsejétől bevezették, hogy minden egyes részből 40% szükséges, nekem azonban a beszédértésből a szükséges 20/8-ból csak 6 pontot lett, tehát 2 ponttal elcsúsztam...azt olvastam honlapon 1-2 pontért lehet fellebbezni, ráadásul amint írtam a szükséges 90 pontom még a 2 pont nélkül is megvan, azonban az új szabályzat miatt nem tudom érdemes e fellebbezni?! Sikerült valakinek már ilyen ügyben sikeresen eljárni? a szóbelim 71%-os mégsem kaphatom meg a szóbeli részből külön sem a nyelvvizsgát bizonyítványt a küszöbérték miatt..segítsetek!
2009. szept. 25. 14:18
 1/5 anonim válasza:

szerintem próbálj fellebezni, vesztenivalód nincs vele.

írásos résznél könnyen össze tudnának még szedni 1-2 pontot, ha akarnak.

én jó pár éve 1 pontért fellebeztem és megadták. írtam egy nagyon szívhez szóló levelet, nem támadtam le őket, hanem kértem inkább olyan indokkal, hogy az életem függ ettől a sikeres nyelvvizsgától stb.

2009. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Persze, kérd meg őket, nézzék át mégegyszer a feladatlapodat.

De amúgy meg csak a szóbeli részét kellene megismételned, mert az írásbeli részek sikerültek, nem? Bocsi, ezzel én sem vagyok tisztában, ha komplexre jelentkezel, de csak az egyik rész sikerül, milyen bizit kapsz? És meg kell-e ismételni mindkettőt?

Próbáld meg, hátha megadják azt a 2 pontot

2009. szept. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
BGF-en úgy van, hogy adható külön-külön is bizonyítvány. 60%-tól megfelelt mindkét rész, de januártől behozták törvénybe azt is h külön külön mindegyik részből el kell érni 40%-ot és nekem hiába van 71%-os szóbelim, a magnóm nincs meg két pont híjján 40%, így hiába szárnyaltam túl a 60%-ot nem adható meg..összességében pedig 90 ponttól van meg, ami pontosan megvan, az előzőek miatt nem adható meg. Így hiába lehetne akár kopmlex, akár szóbeli részről bizonyítványom, a 40%-os küszöbhatár miatt egyiket sem kapom meg......hát na ez a pech:(:(:(
2009. szept. 26. 21:21
 4/5 A kérdező kommentje:
szóval jelen állás szerint meg kell ismételni mindkettőt..........
2009. szept. 26. 21:24
 5/5 anonim ***** válasza:
De ezt most én sem vágom, hiszen a magnórólértés is a szóbelihez tartozik. Tehát ha a leveled és az olvasott szövegértésed megvan, akkor már csak szóbelit kell ismételni, azaz magnórólértés és beszélgetés...nem?
2009. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!