Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az érettségin az alap (írásbel...

Az érettségin az alap (írásbeli) a középfokú, vagy van ennél gyengébb, vagy is az alapfokú?

Figyelt kérdés
2009. szept. 26. 00:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs. Ígyis a középfokún kb a hülye is átmegy.
2009. szept. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Közép és felsőfokú van! Általában az ország érettségizőinek nagy része(95%) a középfokút választja, megbukni meg lehet a középfokún is, de ha kicsit tanulsz rá akk könnyedén menni fog!
2009. szept. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fogalomzavar van a kérdésben is, meg a válaszokban is: Az érettségi lehet középszintű és emelt szintű, a nyelvvizsga középfokú és felsőfokú. A középszintű érettségi alatta van a középfokú nyevvizsgának szintben, de az alapfokúnál azért nehezebb. Az emelt szintű jeles érettségi középfokú nyelvvizsgát ér.
2009. szept. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Középszintű nyelv érettségi nem nagy kihívás, ha tanultad 4 évig az adott nyelvet (de inkább több). Rengetegen mennek középiskolás korukban középfokú nyelvvizsgára (ha nem felsőre) így a kisujjukból kirázzák.

Az emelszintű érettségin ha 60%-ot elérsz, megkapod a középfokú nyelvvizsgát. Így mondhatni azok egy szinten vannak. Szerintem alapfoknál picivel több a középszintű érettségi, de nem sokkal. De sok hasznát nem veszed. Ha megy a nyelv, érettségizz emelt szinten!

A kéttannyelvű gimikben ha a 2 tárgyból érettségizel az adott nyelven, jár az államilag elismert felsőfokú nyelvvizsga. Ezt csak mellékesen írtam

2009. szept. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
De ki kérdezte a nyelvvizsgát? És sztem teljesen mind1, h közép fokú, vagy közép szintű, mert úgy is megérti!!!
2009. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én alapvetően kérdem tehát hogy (irodalom töri matek) csak középfokú van? (vagyis csak ez van tehát ez a leggyengébb?)
2009. szept. 27. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem is értem a kérdést... Tanulj meg normálisan foglmazni! Minden tárgyból lehet közép és emelt szinten érettségizni. Az emeltért pluszpont jár.

Középfok meghatározást nyelvvizsgákra használják, nem az érettségire, úgyhogy nem kell hülyének nézni azokat a válaszolókat, akik a nyelvvizsgát hozták fel példának..

A nyelvi emelt szint egy nehézségű egy középfokú nyelvvizsgával, a többi tantárgyat (magyar, matek..) nem igazán lehet szerintem közép vagy alapszinten mérni. Egyértelmű, hogy az emeltszint több tudát igényel.

Középszinten és emeltszinten lehet Mo.-n érettségizni, így nem is értem mit akarsz az alappal???

2009. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nincs alapfokú (érettségi)
2016. aug. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!