Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehetséges érettségin érvelésb...

Lehetséges érettségin érvelésben említeni olyan könyveket, műveket, amik esetleg nem tartoznak a nagy irodalmi alkotások közé?

Figyelt kérdés

Úgy emlékszem a könyv alapján bármit lehet írni. Erősítsetek meg, hogy így van-e!

Például, hogy közérthető legyen Gyűrűk urát megemlíteni benne ha olyan motívuma van, amit kérdeznek. (Csak példaként írtam! Kérlek ne hülyeségeket írjatok a példával kapcsolatban...)



2013. máj. 4. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen.
2013. máj. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Lehet, de ne a Gyűrűk Urát említsd, mert az fércmű, és nem irodalom.
2013. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ezekkel vigyázzatok, mert a Gyűrűk ura meg a Harry Potter is az irodalom határterületeihez sorolandóak!
2013. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nálunk az emelt magyarosoknál pl tétel harry potter.

szerintem lehet említeni, csak mondjuk abba gondolj bele, ha a tanárod azt se tudja milyen történetről írsz, elég valószínű, hogy nem fog sok pontot adi, szóval ajánlott tanult műveket írni

2013. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehetőleg "szépirodalmi" műveket kell

beleszőni

Nyilván nem gyerekkönyveket meg ponyvát

2013. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tétel a HP? Azt hogy? :D OM adja ki az emelteseknek a tételcímeket és nincsen HP közöttük. Nem is valószínű, hogy lesz, szociográfiai regényeket szoktak beletenni, az határterületnek számít.
2013. máj. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Emelt magyarosok alatt szerintem a faktosokat érti.

Az emelt szintű tételek titkosak, egyiktek sem ismerheti.

2013. máj. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Annyira titkosak, hogy oktatási hivatal oldalán csak bárki olvashatja el...:

[link]


Amúgy ha középszintű, akkor szerintem tanár függő, hogy mennyire nézi le az eféle könyveket, általában nem tartják olyan szintűnek, mint a kánont és ezért nem érdemes ezekre hivatkozni: legalábbis ez az én véleményem. De hallottam olyanról, aki a Gyűrűk urát special elismeri.

2013. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, igazad van, a magyarból tételeket adnak ki, csak a többiből témaköröket.
2013. máj. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet. Az is irodalom.
2013. máj. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!