Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Levelezőn kihagyhatok-e egy...

Levelezőn kihagyhatok-e egy évet, külföldi munka miatt?

Figyelt kérdés

Júniusban derül ki, hogy felvettek-e az egyetemre. Idáig dolgoztam, de most jött egy lehetőség, és érdekelne, hogy ha esetleg felvesznek, mondhatom-e azt, hogy nem most szeptemberben szeretnék kezdeni, hanem jövő szeptemberben? Ennek vannak költségei, esetleg valamilyen vonzata?

Neten kerestem, de sajnos nem találtam semmit sem, meg egyébként sem tudok most annyira keresgélni, nem látok az idegtől:s


Köszönöm előre is a válaszokat!


22L



2013. máj. 13. 09:52
 1/5 A kérdező kommentje:

(Szent István Egyetem-ide jelentkeztem)


"4. Hallgatói jogviszony

A hallgatói jogviszony keletkezése és szünetelése

10. §

A hallgatónak – a képzési időszak megkezdése előtt – a kari kiegészítések által meghatározott módon be kell jelentenie (a továbbiakban: bejelentés), hogy folytatja-e tanulmányait, vagy az adott képzési időszakban hallgatói jogviszonyát szünetelteti. A hallgatói jogviszony egybefüggő szüneteltetésének ideje nem lehet hosszabb, mint két félév. A hallgató több alkalommal is élhet

hallgatói jogviszonyának szüneteltetésével. Az első szüneteltetésre csak az első félév sikeres teljesítése után kerülhet sor. Ettől a kari kiegészítés eltérhet."


Ezt találtam, de nem tudom, hogy ez levelezőre is vonatkozik-e.

2013. máj. 13. 12:05
 2/5 anonim ***** válasza:
A levelezőre sincs sehol más szabályzat kidolgozva mint nappalisokra. Tehát passzív félévvel nem kezdhetsz, de külön megpróbálhatod kérelmezni hátha megadják. Ha nem kapod meg (általában megadják!!!) akkor dönthetsz úgy hogy nem iratkozol be, olyan mintha semmi sem történt volna és nem s felvételiztél volna, akkor elmehetsz dolgozni külföldre és jövőre ismét felvételizel.
2013. máj. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod!

Szóval akkor is érdemes megpróbálni a passzívat?:)

Sajnos nagyo félek, hogy nem vesznek fel jövőre. Ha idén felvesznek, már annak is nagyon fogok örülni, félek, hogy a mai politika miatt jövőre csak rosszabb lesz a felvételizés..

2013. máj. 14. 13:23
 4/5 anonim ***** válasza:
másik megoldás (ha van elpazarolható féléved) Beiratkozol..de nem jársz és nem is teljesítesz semmit..és félévkor passziváltatod magad....Akkor egy finanszírozott félévet elbuktál..de biztos a helyed.
2013. máj. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
sajnos 200ezer körül van egy félévem, nem nagyon tudok pazarolni:/ de ötletnek jó:)
2013. máj. 14. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!