Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi biológiából és...

Érettségi biológiából és kémiából?

Figyelt kérdés
Ha emelt szinten szeretnék érettségizni mindkét tantárgyból, akkor lehetséges tanulni mindkettőre párhuzamosan? Úgy értem, lesz-e elegendő idő elsajátítani mindkettőt, úgy hogy legalább 85% legyen? Vagy érdemes inkább csak az egyikkel és utólag a másikkal - pl. következő évben - foglalkozni. Még bőven van időm az érettségiig - 3 év - Ha ez idő alatt lelkiismeretesen foglalkozok a két tantárggyal, akkor meg tudom csinálni mindkét érettségit jó eredménnyel? Vagy nem olyan lehetetlen és csak én parázok nagyon... :D

2013. jún. 8. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Folyamatosan kell tanulni, ha a végére hagyod nem fog menni. Ezen kívül sikerülhet természetesen.
2013. jún. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És egy gyengébb gimnáziumból is teljesíthető?
2013. jún. 8. 19:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Az nem befolyásolja a te hozzáállásod, ha eltökélt vagy. Ha tényleg nagyon töketlen az osztályod és nem csináltok semmit, alig haladtok, akkor szólj a tanárnak, hogy te ezt szeretnék, és szeretnéd megkérni, hogy adjon ki neked dolgokat, hogy mit és milyen ütemben tanulj meg. Fontos, hogy ne azt éreztesd, hogy különórát vársz tőle, de te ismered a tanárod.
2013. jún. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 FJvHL válasza:
Első választ cáfolnám: szeptember óta tanulom a bioszt és a kémiát, májusban megyek emeltezni (19 vagyok, utolsó pillanatban találtam ki, hogy orvos akarok lenni és kihagytam 1 évet) és elég jól haladok.
2014. jan. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!