Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is könnyű a...

Szerintetek is könnyű a középszint érettségin?

Figyelt kérdés
Múltkor olvastam itt egy választ amiben azt írták h a középszintre semmit nem kell tanulni és hogy röhejesen könnyű...Mit gondoltok erről? Esetleg eredmények is érdekelnek, tapasztalatok. Jövőhéten érettségizek és már vagy három hete tanulok szóbelire és nekem nem tűnik túl könnyűnek. Magyar meg nyelvtan nem vészes de a töri...Hát az durva.

2013. jún. 14. 00:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A szóbeli pedig könnyebb mint az írásbeli
2013. jún. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem nehéz az irodalom, meg a történelem sem

(Már ha készültél rá)

2013. jún. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vészesek a közép érettségik, se az írásbeli se a szóbeli.


Én azt tapasztalom, hogy az irodalom azoknak megy nehezen, akik nem olvasták el a műveket, és csak az elemzést akarják megtanulni és visszamondani. Ez így nehéz, de ha olvastad a műveket, akkor már ki tudsz valamiből indulni, tudod az elemzés pontjait kötni valamihez, nemcsak azt próbálod mindenáron megjegyezni, hogy jó karakterek meg rosszak, hanem eszedbe jut, hogy igen xy keresztbe tett a főhősnek.

2013. jún. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Hát utolsó én mindet elolvastam, ami a tételekben szereplőíróktól volt kötelező, de így se megy. Valószínűleg azért, mert mindenkinek kell a részletes életrajza (20 után már igencsak keverhető), és a legtöbb mű az vers, szóval elemezni kell, amit sosem tudtam, így azt muszáj bemagolni. Én ezért szeretném pl. Kertész Imrét kapni, mert ott rövid az életrajz és a Sorstalanság kell csak, amit elolvastam, láttam filmen és megjegyeztem. Egy József Attilát vagy egy Petőfit már nehezebb részletesen megtanulni.
2013. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!