Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolások/egyetemesek!...

Főiskolások/egyetemesek! Mennyire gyakori nálatok a vizsgán valópuskázás?

Figyelt kérdés
2013. jún. 16. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szakfüggő. Valahol a tanárok szinte már engedik is.

De pl. én egy infós szakra járok, itt lehetetlen. Valamelyik tantárgynál még azt is megszabják, hogy hány darab zsebkendő lehet nálad, még a karórákat se engedik bevinni. Egy kütyüvel járkálnak körbe, ami bejelez, ha egy telefon be van kapcsolva.

Persze van pár szabadon választható tárgy, ahol lehet.

De alapjába véve, mire jó a puskázás mondjuk a szakmai tantárgyaknál? Hisz elvileg az lesz a szakmád, abban fogsz dolgozni stb

2013. jún. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nem szakfüggő, hanem tárgyfüggő, nálunk pl volt olyan tárgy, aminél felsőbb évesek mondták, h veszünk egy Nemzetisportot a tanárnak oszt olvassgatja azt, és nem figyel direkt majd, így is lett, meg volt olyan is, ahol vérkomolyan vették és mint egy vámpír vadásztak rá.
2013. jún. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez nem tárgyfüggő. A szobatársam egy egészen más jellegű szakon van mint én, ott a szakmai tantárgyakat végig kipuskázzák gond nélkül (a tanár hallja a lapozgatást, és füle botját nem mozdítja).

Egyik szakon lényegében csak ilyen tárgy van, a másik szakon meg alig 1-2 van ilyen. Ezért mondom, hogy szakfüggő.

2013. jún. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Eddig kb 30 vizsgám volt, egyszer puskáztam csak, amikor két vizsgára készültem egyszerre, és nem volt idő az egyik anyagot teljesen megtanulnom.
2013. jún. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nemt udom mások hogy vannak vele, de vagy annyira iszonyatos mennyiségű az anyag, hogy egyszerűen nem tudsz belőle puskázni, mit írsz ki, 600 oldalas könyvet se veszed az öledbe, telefonbol is mire kikeresed.....Vagy úgy figyelnek, hogy ha oldalra fordulsz véletlenül , leüvöltenek.. Egy-két tárgyat tudok ahol nyíltan lehet puskázni zh-n,( nem vizsgás a tárgy) de ezek a semmirekellő tárgyak pl. szociológia. De más szakokon biztos másképp van.

\ egy építészmérnök-hallgató/

2013. jún. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel nálunk a vizsgák 90%-ban szóbelik, így nincs nagyon puskázás.
2013. jún. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én két szakra is járok. Gyakori a puskázás. sőt..

az hogy sikerül e sz már más kérdés..van aki piszok ügyes..én béna vagyok ezért nem próbálkozom, megy az puska nélkül is nekem, persze tanulok.

Van aki még szóbeli tétel kidolgozás alatt is tud puskázni. egyedül az olyan szóbeli vizsgán nincs puskázás ahol kis kérdések vannak, és egyből kell mondani..na ott kizárt bármilyen puskázás.

2013. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk tárgyfüggő. Nyilván a komolyabb tárgyakat komolyan is veszik. Nah meg a szigorlatok mind szóban vannak, nem igen lehet puskázni. Meg az anyag is akkora, hogy nem tudsz akkora puskát csinálni.

De az ilyen szabadon választható hülyeségeknél konkrétan volt olyan, hogy mindenki könyvvel/kinyomtatott előadással ment be és kicsapta az asztalra, kimásolta belőle és ennyi.

2013. jún. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én építőmérnöknek tanulok. Néhány tárgynál vér komolyan veszik és ha már csak kicsit is gyanús vagy kb "bugyira vetkőztetnek", hogy nincs-e nálad valami tiltott segédanyag...

De általában véve én azt látom, hogy lehet puskázni. A vizsgák 99%-a szóbeli, hiába írsz le mindent, a tanárok java része tud olyan kérdést feltenni, amiből egyből leszűri, hogy érted-e, tudod-e miről van szó, avagy csak kipuskáztad/bemagoltad. Ha utóbbi, akkor teljesen mindegy, hogy becsületesen benyaltad-e, avagy puskáztál, kivág a vizsgáról, amíg meg nem érted azt, hogy miről beszélsz... Ergo én azt mondom, hogy puskázni is csak okosan lehet nálunk. Én beismerem, hogy én is szoktam néhány tárgynál. Egy-egy képletet kiírok magamnak, vagy határértékeket, amiket képtelen vagyok benyalni, de ennek ellenére tanulok tisztességesen minden vizsgára, mert nem mindegy hogy holt hülyén megyek oda és csak a puskámra hagyatkozok, avagy tudok mindent, csak egy-két képletet volt képtelen bevenni az agyam!


Egyébként erre marha jó példa az egyik szakmai (6 kredites) tárgyat tanító tanárom. Minden évben 5 embert tol át maximum, azokat is csak kettessel, pedig a vizsgája úgy néz ki, hogy bent ül a tétele fölött egyszerre legalább 6 ember az előadóban (120 fős) alaposan szétültetve, ő pedig ki be járkál, telefonál, elmegy kaját venni, kávézni a büfébe, stb. Mindenkinek fullosra kidolgozott tétele van mire oda kerül, hogy le kell "felelni" belőle. (vajon miért? :D) Még is sorra vág meg mindenkit, mert jön egy keresztkérdés, amit feltesz 4 féleképpen, ha 4. verziónál sem tud az illető jó választ adni, akkor viszontlátásra. És még azt sem mondanám, hogy amúgy nem próbálja az embert rávezetni a tanár a helyes megoldásra. Egyszerűen csak brutál mennyiségű anyag, ami brutál mértékű agykapacitást igényel és brutál mennyiségű gondolkozást. :)

2013. jún. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!