Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Waldorf...

Mi a véleményetek a Waldorf iskolákról? Sokak szerint nem jók. De mért mondanak ilyeneket?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy sok olyan ember ír véleményt a Waldorfról, aki nem is ismeri. Pedig, ha eltöltene ott egy hetet/hónapot. A Waldorf iskola nagyon jó! Csak ajánlani tudom mindenkinek.Én oda járok és nagyon szeretem. A tanárok segítenek, ahol tudnak, a gyerekek is nagyon rendesek. Igaz, hogy mi tényleg más módszer szerint tanulunk, de azt hiszem, megtanulunk minden fontos dolgot.Lehet kicsit lassabban haladunk, de biztosan. A tanárok a gyerekekhez alkalmazkodnak és ez szerintem tök jó.

Az érettségivel sem lesz baj szerintem, mert nálunk van még plusz 1 év, amikor csak arra készülünk. Az egyetemmel se lesz semmi gond,olyan kretív és értelmes diákok járnak oda, hogy csak na :)


Akinek kérdése van a Waldorf-sulikkal kapcsolatban, nyugodtan kérdezhet privibe. :)



2009. okt. 13. 18:40
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
78%
Egy probléma van a Waldorffal, átlagosan fele az egyetemre felvettek száma a sima gimnáziumokhoz képest és csak harmada aki el is végzi.
2009. okt. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
81%

azért nem szeretik, vagy rossz a véleményük,mert más ott a ,,rendszer", mint a többi iskolában. Valahogy az emberek nehezen fogadják el azt,ami más. Persze másokat meg pont ez mozdít meg.

Azt hallottam, olyan a tanítás,hhogy egy ideig egy tantárgyat tanítanak, és csak azt, majd a következő 1-2 hétben megint más tantárgyat és így tovább.

Egy tanárom mesélte, úgy emlékszem erről a suliról(de ha rosszul írom, javítsatok ki) hogy nem kötelező minden órán ott lenni, csak vannak ilyen vizsgák, amiknek viszont sikerülniük kell. A gyerekek ezért nem szoknak a rendszeres tanuláshoz, meg ahhoz, hogy mindig iskolába kell járni, és amikor felveszik őket egyetemre (mert a tanárom szerint jó eséllyel bekerülnek), akkor majd kimaradnak, nem csinálják végig.

Személyes tapasztalatom nincs, nem is ajánlanám senkinek, nem mintha a többi átlagos iskola hú,de jó lenne, csak én is azok közé tartozom,akik nem szeretik azt,ami más.

Ne haragudj,csak a véleményem írtam le, lehet ez attól még remek iskola, győzz meg :)

2009. okt. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon jó a véleményem a Waldorfról.

Az oda járó gyerekek(gyerekem barátai) nagy korukban is érdeklődők, nyitottak, szeretnek tanulni. Az iskola figyelembe veszi az életkori sajátosságokat, pl. a már nem tudom miért, az Antigonét kel a15 éveseken átverni, akkor legalább színházi közegben és drámajáték által teszi ezt, nem úgy, mint a kincstári iskola.


Minden Waldorf iskola tart nyílt napot, érdemes bemenni, megnézni.És kérdezni, ott a tanárokat.


A Waldorfos diákok közül ahányan jelentkeztek, mind bejutottak egyetemre. Többen neves külföldi egyetemekre járnak, és nagyon jók a visszajelzések: az ő technikájukkal könnyebben veszik az akadályokat, mint a magolni megtanított társaik. van 13. év a Waldorfban, amit kifejezetten az érettségire, felvételire való felkészítésre szánnak, így hidat téve a hagyományos oktatás felé.


Mindkét gyerekem amolyan elit általános és középiskolába járt, de ha még egy születik, azt Waldorfba íratom.


Egy tanárnő. (ma hagyományos, de -más- kísérleti képzésben is részt vett)

2009. okt. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
63%

Nem ismerik, azért mondják. Azt hiszik, valami úri huncutság.

Vagy csak buták.

2009. okt. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
67%

Érdemes átnézni a tantervét, mielőtt leszólnád:

[link]

2009. okt. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
69%
én ismerek egy waldorfos gyereket, 5.-es és még nem tud olvasni( csak egy kicsit) amúgy nem diszlexiás, csak nem tanitották meg neki..
2009. okt. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
82%

Mivel Waldorf iskola az első 200-ban nincs a középiskolák felvételi rangsorában, ezért nem tudom miért kell azt mondani, hogy mindenkit felvesznek egyetemre.


Egyébként voltam Waldorf iskolában gyakorlaton Németországban, (Montessoriban is) elismerem, hogy van egy kis réteg, akinek hasznos. De véleményem szerint nem nevel elég pontosságra, fegyelmezettségre, aminek sokan a kárát látják egyetemi tanulmányaik alatt, amikor már nem fogja senki a kezüket.


Nem vagyok ellene, aki gondolja járassa oda a gyerekét, de a gyerekek 90 %-ának fejlődés szempontjából jobban megfelel egy hagyományos gimnázium.

2009. okt. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
68%

Én is ismertem nyolcadikosokat, hagyományosokat, és sose tanultak meg rendesen olvasni.

Mellesleg nálunk minden gyerek már nagycsoportban olvasott, magától, de ezt nem azért mondom, csak hogy ilyen is van.

2009. okt. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket, írjatok még ha akartok :)

Kedves 2. válaszoló! Először tényleg legyen személyes tapasztalatod. :) Amúgy nem haragszom.

Én mondjunk hagyományos suliba jártam 8 és fél évig, de már hozzászoktam az itteni rendszerhez, és tényleg csak ajánlani tudom. Ha lesz egyszer gyerekem, biztos Waldorfba fog járni.

2009. okt. 13. 19:21
 10/66 A kérdező kommentje:
Nálunk mindenki tud rendesen olvasni, nem értem,mért baj, ha később tanulnak meg.
2009. okt. 13. 19:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!