Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász vagy turizmus-vendéglátás?

Jogász vagy turizmus-vendéglátás?

Figyelt kérdés

Már régóta gyötrődöm a két szak között, de egyszerűen nem tudok dönteni.:/ Szerintetek melyikkel mennék többre? Melyik elvégzésével lehet jobban elhelyezkedni/keresni?

Minden vélemény érdekelne!

Köszönöm előre is!:)



2013. júl. 27. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Jogászokból már a Dunát lehetne rekeszteni.
2013. júl. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem igazából egyikre sem érdemes menni. 3 éve én is turizmus-vendéglátásra akartam menni, de mindenki lebeszélt. Jogászból rengeteg van, telített a piac. Tehát egyiket sem ajánlom, de talán a turizmus-vendéglátásban több fantázia van, ha más lehetőség nincs, akkor nyithatsz egy éttermet. Persze ezt neked kell eldönteni, hogy mi érdekel jobban, melyik áll hozzád közelebb, de én azt ajánlom, hogy inkább nézelődj más szakok után, hátha találsz olyat, amit érdemesebb elvégezni.
2013. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nem éppen rokonszakmák..

De jogász, ha ez a két opciód van..

Igen jogászból túlképzés van, de valahogy mégis el lehet helyezkedni vele, mert egy ismerősöm se maradt munkanélküli..legfeljebb a kezdete nehéz.

2013. júl. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Kíváncsi vagyok mások véleményére is, úgyhogy még jöhetnek!:)
2013. júl. 27. 19:20
 5/8 anonim ***** válasza:
18%
büfék
2013. júl. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút laikusként mondom a következőket:

Tényleg mindkettőből nagyon sok van, de inkább jogász.

A jogászoknak van karriere. Tipikusan egy olyan szakma, ahol minél szebb és hosszabb az önéletrajzodnál a munkahelyi tapasztalatok, annál nagyobb eséllyel kapsz állást. Jó állást. Csak az eleje nehéz. Jogi esetek meg mindig lesznek. A turizmusban is lehetsz végül is jó és sép önéletrajzod, de ha egyszerűen nem lesz turista, vendég, akkor nem fog téged senki sem alkalmazni mert nem lesz miből kifizetni téged. A turizmus sokkal kiszámíthatatlanabb, rengeteg tényezőtől függ a jövedelmezősége.

2013. júl. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ösnek mondom..hogy büfé szak mivel semmihez sem értesz ha elvégzed. Durva egy jogászt becsmérelni.

Tudod 90-es években egy halom munkanélküli mérnök volt az országban, sehova sem kellettek. Orvosból sem volt hiány.

Akkor a (bármilyen)mérnök volt a te értelmedben büfé szak.

Sosem lehet tudni hogy alakul egy gazdaság, akkor senki sem mondta volna hogy egy gépész keresett lesz valamikor. Gondolkozzál mielőtt valamit így leszólsz.

2013. júl. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Büfé? Lol.. a jogász szak baromi nehéz
2013. júl. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!