Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan történik az átiratkozás...

Hogyan történik az átiratkozás egyik kéttannyelvű gimnáziumból a másikba?

Figyelt kérdés

Perpill egy angol kéttannyelvűbe járok, de át szeretnék menni egy német kéttannyelvűbe. 10.-es voltam (tehát a kilencedikes anyagot tanultuk, mivel 0. évfolyammal kezdtünk) és szeretnék váltani egy másik gimibe, fontos hogy német kéttannyelvűbe, és Pesten. Kérdés:

Ilyenkor muszáj újra felvételiznem és nulladikat járnom az adott nyelvből, vagy folytathatom és levizsgázhatok azokból a tantárgyakból amiket eddig nem németül, hanem angolul tanítottak, pl: töri, föci, biosz, fizika...stb.

Elég-e az a németjegy, amit én kaptam az iskolába, vagy esetleg abból is újra kéne vizsgáznom a 2 év anyagából egyszerre, ha lehetséges ez? Német Nyelvtudásommal nincsen probléma, tudnám a lépést tartani egy német kéttannyelvű gimnáziummal... Plusz ti melyik német kéttannyelvű gimnáziumot ajánlanátok Pesten? Köszi



2013. aug. 15. 23:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem vagyok túlinformált a dologban, de szerintem amennyiben az iskolában van hely, és hajlandóak átvenni, mert jók az eredményeid stb., akkor nem kell semmilyen tantárgyból vizsgáznod, hanem kezdheted a 11.-et. De németből biztos felmérik a nyelvtudásodat és ennek fejében vesznek át, legalábbis amikor hozzánk jött új osztálytárs, akkor így volt. (mondjuk az 9.-ben volt)

Jó német kéttanos gimik pedig a Német Nemzetiségi Gimn., XX.kerületi Kossuth Lajos Gimn., Karinthy Frigyes Gimn.

2013. aug. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Először is beszéljetek a kiválasztott új iskola igazgatójával, és ha bármilyen biztatást kaptok, akkor a szüleid adjanak be egy kérvényt. Ő dönt az átvételről és a feltételekről, ő mondja meg, milyen vizsgát kell tenni, ha átvesz. Általánosságban semmit sem lehet mondani.
2013. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!