Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogi asszisztens szakon kell...

Jogi asszisztens szakon kell majd matekoznom, számolnom? Mert én azt hallottam, hogy nem viszont lesz egy olyan tantárgyam, hogy "Bevezetés a közgazdaságtanba".

Figyelt kérdés

Ilyen tantárgyaim lesznek első félévben:

- Informatikai alapismeretek

- Kötelezően választható idegen nyelv

- A kommunikáció jogi alapjai

- Munkaerőpiaci ismeretek

- Szociológia

- Bevezetés a közgazdaságtanba

- Közigazgatás alapintézményei

- A modern állam és jogtörténet alapjai


Szerintetek túlélhető tantárgyak?



2013. aug. 21. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Természetesen minden tantárgy túlélhető. De ha csak túlélni akarod őket, akkor rossz iskolát választottál. A matek meg nem harap, persze, hogy kell a közgázhoz, de egy ilyen iskolában azért nem mennek bele semmibe igazán mélyen.
2013. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogyha csak túlélni akarom őket akkor rossz iskolát választottam? Természetesen nem csak túlélni akarom őket hanem legalább 4-es-re megcsinálni csak már előre parázok.. Milyen közgáz? Jogi asszisztensnek mióta kell matek meg közgáz? Amire jelentkeztem az egyetemen lesz de természetesen csak kétéves mint a felsőfokú szakképzések.
2013. aug. 21. 21:12
 3/9 anonim ***** válasza:
De hiszen te kérdezted, hogy túlélhetők-e, és te írtad oda, hogy közgáz is van benne! Nem értelek.
2013. aug. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tom Benko ***** válasza:
Miután a matematika a logikus gondolkodás képességét fejleszti, tényleg nem értem, minek az egy jogásznak.
2013. aug. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Közgáznál nálunk nem kértek számolást, de volt statisztika és ott bizony volt! Nemtudom mire kellett, de én se vagyok egy matek zseni de nagyon jó tanárom volt és négyes lett a vizsga, semmi nem lehetetlen :)
2013. aug. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

4-es pont azért, mert a jogászoknak logikusan kell gondolkozniuk


kérdező! gondolom nem osztatlan jogász szakon vagy, de akkor melyiken? illetve melyik egyetem?

általában jogi egyetemen nem viszik túlzásba a matek oktatást, csak alap tudást adnak, azt pedig túllehet élni, nem főleg matekból fog állni az éved

2013. aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
Gratulálok, Sheldon. Majd legközelebb hozom a szarkazmustáblát.
2013. aug. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
so sorry... este volt :D majd fejlesztem a képességeim ;)
2013. aug. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én kérdésem: hol végzed a képzést?

Én a Miskolci Egyetemen jártam erre a szakra. Ott is hagytam egy év után :D

- Informatikai alapismeretek: word, excel tanulás

- Kötelezően választható idegen nyelv: ehhez nem kell kommentár

- A kommunikáció jogi alapjai: tipikus nyelvtan óra, jogi fogalmakkal megtöltve

- Munkaerőpiaci ismeretek: nekem ilyenem nem volt

- Szociológia: jó volt a tanár, szóval érdekesen adta elő, én szerettem. rossz tanár mellett szenvedés lehet

- Bevezetés a közgazdaságtanba: borzasztó rossz tanárunk volt. nem tanított semmit, de követelt. pedig én közgazdasági szakközépbe jártam, de így se értettem semmit...

- Közigazgatás alapintézményei: nem nehéz, ha nem megy, magold be

- A modern állam és jogtörténet alapjai: sima történelem óra :D

A matek miatt nem kell aggódni. A közgáz is csak a tanáron múlik, maga a tárgy nem lenne rossz. A jogászoknál 1 évig van közgáz (mikro és makro), itt csak fél év, kibírható...

2013. okt. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!