Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem találom az érettségi...

Ha nem találom az érettségi oklevelet, de a bizonyítványom megvan, az oklevél nélkül is be tudok iratkozni az egyetemre?

Figyelt kérdés

2013. aug. 29. 00:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz oklevél alatt?

Ha maga a bizonyítvány az eredményekkel megvan (és az esetleges tanúsítványok), akkor az elég.

Ha oklevél alatt az ilyen kis emléklapocskát érted, hogy grat a jó eredményedért stb. az nem fog érdekelni senkit.

2013. aug. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A bizonyítvány az eredményekkel megvan, csak az egyetem honlapján azt írták, hogy kell az oklevél is.
2013. aug. 29. 01:07
 3/7 anonim ***** válasza:

Van ugye a bizonyítvány, ami az 9-12. évfolyamok év végi eredményeit tartalmazza. Ez csak azt igazolja, hogy elvégezted a 4 évfolyamot, és érettségi vizsgára mehetsz.


DE


Azt, hogy valóban le is érettségiztél, csak az Érettségi bizonyítvánnyal (oklevél) tudod igazolni.

Tehát, szerintem kell az az érettségi bizonyítvány (oklevél) a beiratkozáshoz.


Nekünk konkrétan azt kérik, hogy vigyük magunkkal.

2013. aug. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Valóban, ha érettségi oklevél alatt a kékfedeles bizonyítványt érted, azt mindenképpen vinned kell magaddal!!!


Valószínűleg igaza van a 3-as számú válaszolónak. Én a "bizonyítványom megvan" alatt az érettségi bizit értettem, de könnyen lehet, hogy a sima bizire gondolt a kérdező.


Szóval ezt nem ártana tisztázni.


Vagyis mindenképpen vinned kell:

-kékfedeles érettségi bizonyítvány az érettségi eredményeiddel

-év végi bizonyítvány (kivéve, ha dupláztál)

2013. aug. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem találta el.

A bizonyítvány bizonyítvány, az oklevél meg oklevél (azaz diploma), semmi köze holmi emléklaphoz, aminek nincs hivatalos értéke.

Az érettségihez kötött szak esetén a kemény fedeles érettségi bizonyítványt kell bemutatni. Ha egy oklevélhez (azaz egyetem végzettséghez) kötött szakra iratkozik be valaki, akkor az ugyancsak kemény fedeles egyetemi oklevelét, vagyis diplomáját.

Érettségi oklevél pedig fogalmilag nem létezik. Az iskola adhat valami emléklapot mellé, hogy "szeretünk, mert szép a hajad" vagy "dicséretet kaptál matekból", de ez nem okirat.

2013. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
csak az a keménykötésű szar kell, amibe az érettségin elért %-ok vannak. nem is értem, milyen oklevélről beszélsz.
2013. aug. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ugyanazt a lapot küldték a bsc és msc-re beíratkozóknak is. Tehát az oklevél (vagyis a diploma) az msc-sekre vonatkozik. (ahogy az 5-ös írta.)


Vidd magaddal a kék borítósat, az tuti kell, meg lökd mellé a gimis bizonyítványt is ( a karcsúbbat), hátha kell. Erre már nem emlékszem.

2013. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!