Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egész napos suli? Hogy gondolt...

Egész napos suli? Hogy gondolták ezt?

Figyelt kérdés

Hallottam egy haveromtól, hogy be akarják vezetni a 16 óráig tartó iskolát, és csak az mehet haza, akinek edzése vagy különórája van. És mikor szórakozzon a gyerek? Melyik nyomorul találta ki ezt? Én például programozni tanulok egy ismerőstől minden héten egyszer. Ő hogy adjon róla papírt? Nem szaktanár. Ennyit az emberek hobbijáról.

Üdv:

Egy 8. osztályos tanuló, akinek sajnos nincs még szavazati joga.



2013. aug. 30. 20:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
utolsó, nagyon nem:D nekem nyolcadikban már az hosszú napnak számított, ha 13:30-kor csengettek ki az utolsó óráról. háromig? dehogyis.. középsuliban meg rohadt gyakran előfordul hogy 15:50-kor van vége az utolsó órának..szóval. nem.
2013. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Képzeld,van akinek van 7.órája nyolcadikban -.-
2013. aug. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
A nyári szünetről is hallottam már valami rövidítést.
2013. aug. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
Ez arról jutott eszembe hogy a szülők nem akarják egyedül hagyni a gyereket.
2013. aug. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy nem akarják egyedül hagyni a gyereket?:D Ha általános iskolában(amikor még bőőőven volt időm, negyed ennyit sem kellett tanulni) délután négyig kellett volna bent maradnom(ergo ötre értem volna haza), akkor biztosisten, hogy soha az életben nem tanultam volna meg főzni, és sosem lett volna kitakarítva a lakás. Szerencsétlen gyerek(egyébként elárulom, hogy iskolában nem lehet tanulni, én alapjáraton csöndes és fegyelmezett vagyok, még jól is tanulok, de amikor nyolcadikban néha bent maradtam tanulószobán, egy mondatot nem bírtam megtanulni, bármekkora fegyelem is volt, mert iskola, mert osztálytársak, mert nézd milyen vicces ez a fal), érjen haza öt órára, pihenjen egy órát, aztán hallgassa, ahogy a szülők ordibálnak vele, mert nem hajtogatta össze a ruháit, egy szót sem tanult, olvasott, és már hat óra van, és egyébként is, miééért nem fürdött már meeeg?

És mikor fog találkozni a haverjaival? Jó, nyilván nem kell mindennap, de könyörgöm, azért mééééég nekem is(!!) szükségem volt arra, hogy minimum heti 2x hétköznap eljárjak délután pár órára.

És semelyikőtök nem ismeri azt az érzést, amikor pénteken utolsó órában számoljátok a perceket, hogy hééééééétvége? Főleg, hogy szinte minden órarendet úgy alakítanak ki, hogy pénteken legyen a legkevesebb óra? És elönt a mámor, hogy lehet hazamenni, el lehet menni a haverokkal moziba, bárhova, vagy csak délután kettőtől este tízig nyomni a gépet megállás nélkül. Ja de nem, mert még PÉNTEKEN is emészd magad bent délután négyig, amikor még annyi motivációd sem lenne a suliban való tanulásra, mint amúgy.

Mondhattok bármit, ez egy rohadt nagy hülyeség, pedig én az esetek többségében kajak a felnőtteknek adok igazat, de ez tényleg nevetséges.

2013. aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én rettenetesen örülök hogy nem vagyok néhány évvel fiatalabb. Előbb volt a kötelező közösségi munka a gimiseknek, ebből én szerencsére kimaradtam de az is csak púp mindenki hátán. Általánosban jó esetben én is végeztem 1-re körülbelül, és gyakran mentem is le a haverokkal, hazamentem 6-ra és egy fél óra alatt megtanultam. Kb. annyit kell tanulni általánosban. 4-5 osztály környékén voltam én is napközis, akkor is tapasztaltam hogy mekkora egy hülyeség volt az egész. Szegény tanárt már szinte sajnáltam hogy mennyien kérdezik tőle hogy elmehetünk-e mert már fél 3-ra végeztünk minden házival meg a tanulással. Nagyon gáz ez a magyar oktatás.
2013. aug. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Előző: az, hogy a középiskolai érettségihez kell némi társadalmilag hasznos dolgot csinálnod, az miért gond? Mert valami öncélú dolog helyett valami mindenki számára hasznosat kell csinálnia minden gyereknek, akármekkora arc/liba is? Ezzel semmi gond nincs, ha előbb vezetik be, én is megcsinálom panaszkodás nélkül, valószínűleg a haverjaimmal közösen.


Amúgy meg ha már 4-ig bennmaradás, át kéne vennünk a japán középiskolák klubrendszerét, ott késő délutánig, kora estig különféle iskolai klubokkal ütik el az időt egyes diákok, bár nem kötelező bent maradni. Minden klub kap egy klubszobát/termet, és kulturált keretek közt azt csinálnak, amit akarnak.

2014. febr. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!