Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételinél számít-e, illetve...

Felvételinél számít-e, illetve ha igen, mennyi pont pluszba ha árva vagyok?

Figyelt kérdés

2013. szept. 10. 20:03
 1/4 anonim válasza:
Igen! ha jól tudom 40 pont!
2013. szept. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hátrányos helyzet (vagy halmozottan az, nem tudom pontosan), de ha igazolod a megfelelő dokumentumokkal, akkor bizony 40 pont jár érte igen :)
2013. szept. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%

Hátrányos helyzetért valóan jár a +40 pont.

De az hogy árva vagy nem automatikusan hátrányos helyzet, felvételi szempontjából. Az alábbi 3 közül valamelyiknek meg kell hogy feleljél, és tudd igazolni.

"Hátrányos helyzetű az a jelentkező:


aki középfokú tanulmányai során rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény és/vagy rendszeres gyermekvédelmi támogatás folyósításában részesült;

aki középfokú tanulmányai során állami nevelt volt (akit a gyámhatóság ideiglenes hatállyal intézetbe utalt, illetve állami nevelésbe vagy átmeneti nevelésbe vett);

akit középfokú tanulmányai során családi körülményei, szociális helyzete miatt a jegyző védelembe vett.

2013. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Utolsó, nagyon kedves, hogy ezt idemásoltad, csak éppenséggel nem idevaló, ugyanis az árvaság halmozottan hátrányos helyzet, keresd meg azt a részt a szövegben, és legközelebb azt másold ide :)
2013. szept. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!