Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha informatikából érettségizek...

Ha informatikából érettségizek akkor én választhatok, hogy melyik programon menjen a az érettségiztetés?

Figyelt kérdés
Ha például az adott iskolában 2010-es microsoft officet használják és nekem libre officom van otthon választhatom azt?Az iskola kötelezhet arra,hogy megvegyek egy 80 ezer forintos programot?

2013. okt. 29. 15:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Március környékén kapsz egy szoftverválasztó-lapot. Az ilyeneknek bátran utánna lehetne nézni a felvi.hu-n...


Viszont szerinted az egyetemen mindenki megveszi a többmillás tervezőszoftvereket?

2013. okt. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az egyetemeken biztosítva vannak a szoftverek... Ha programozónak készülsz, akkor meg általában ingyen windows-t is kapsz (programokkal).



Kapsz egy szoftverválasztó lapot majd, nem azt mondom, hogy minden rajta van, de több mint ha köteleznének arra, hogy ebből lehet csak érettségizni, ezekből választhatsz majd.

2013. okt. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A pontos válaszhoz tudni kéne, hogy középszinten vagy emelt szinten akarsz érettségizni.
2013. okt. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Középszinten
2013. okt. 30. 11:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha még iskolás vagy, és a saját iskoládban érettségizel, akkor az iskola által felajánlott programok közül választhatsz. Ezeket egyébként két évvel előre ki kell hirdetni. Senki nem kötelez arra, hogy otthonra megvedd a programot, az iskolában kell gyakorlási lehetőséget biztosítaniuk.

Elvileg ezzel a szoftverrel is készítettek fel az érettségire, gyakorlatilag természetesen az órán eltöltött idő nem elég egy jó érettségihez, sokszor még az összes témakör sem kerül sorra. Viszont a gyakorlási lehetőséget meg kell kapnod.

Az iskola nem köteles másféle szoftvert biztosítani, de megbeszélheted velük, hogy tegyék fel a LO-t. Nem kötelesek vállalni. Igaz, hogy ingyen van, de pluszmunka, és a rendszergazdának felelősséget kell vállalnia a helyes működéséért, amiben nem biztos, hogy van rutinja. (Plusz ugye még valami SQL támogatás is kell mögé, mert az Accessel szemben a Base nem önálló program.)

Ha belemennek, akkor kérjél szoftverválasztási nyilatkozatot, amin rajta van. Ezt a jelentkezési lappal egyszerre adják oda, és ha ezt leadod, akkor már nem tudnak módosítani, mert ezzel vállalják, hogy megteszik neked. De ismétlem, ez nem kötelességük.

2013. okt. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Itt a HIVATALOS jövő évi szoftverválasztó lap középszintre:

[link]

Amit kiválasztasz, az iskola KÖTELES biztosítani.


"ingyen windows-t is kapsz (programokkal)" igen, és Visual Studio-t is. Viszont gyanítom hogy lesz olyan hasznos program, amit nem. Ilyen az orvosin a DietCAD pl. Vagy az AutoCAD, ArchiCAD sem biztos hogy ingyen jár az építő/építészeknek. És ezek nem 80e-s vackok.

2013. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Wampa, ez félreértésen alapul. Amit linkeltél, az a _kormányhivatalokban_ jelentkezőkre vonatkozik. Aki a saját iskolájában vagy más középiskolában jelentkezik érettségire, arra az vonatkozik, amit fentebb leírtam. Az iskolák NEM kötelesek mindenféle szoftvert biztosítani, csak a kormányhivatalok.

Egyébként mintha te írtad volna ma egy másik kérdésnél, hogy az educatio.hu-n nem hivatalos anyagok vannak, vagy nem?

2013. okt. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy sok érvem tényleg nincsen. Fogalmam sincs mi az a kormányhivatal, én hasonlót kaptam az emelt előtt másik iskolában, illetve saját iskolában a társaim ezt kapták meg.


A linkre az oktatas.hu-ról jutottam el. Azért írtam hogy nem hivatalos, mert valami teljesen külön nonprofit cég.

2013. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, egyébként a legbiztosabb ha az infotanárt kérdezed meg, de nyilván ne ezzel a kényszerítéssel kezdd.
2013. okt. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!