Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi határozza megy hogy egy...

Mi határozza megy hogy egy iskolában, egy osztályra melyik köznevelési törvény vonatkozik?

Figyelt kérdés

Egy 11. NYEK évfolyamról lenne szó.


Megköszönném a segítségeteket. Üdv


2013. nov. 5. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mindig az érvényben levő. De annak a végén ott van, hogy mi az, ami felmenő rendszerben érvényes, mi az, ami a korábbiakra még nem, már nem, stb.


De ha elárulod, pontosan mire vagy kíváncsi, tudok segíteni. Akár priviben is.

2013. nov. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy köznevelési törvény van.
2013. nov. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Konkrétan: Tehát 11.-edikes vagyok, NYEK-es osztály, tehát 13.-adikban fogunk érettségizni. Nyáron szeretnék a következő évi testnevelés anyagból osztályozó vizsgát tenni, és az érdekel hogy a törvény szerint erre van-e lehetőségem. Nagyon megköszönném a segítséged. Üdv
2013. nov. 5. 18:38
 4/13 anonim ***** válasza:
osztályozóvizsgát tehetsz. Az előrehozott érettségik szűnnek meg a következő tanévtől, csak informatikából és idegen nyelvből lehet már letenni.
2013. nov. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ.


Igazából az igazgatóhelyettest már megkérdeztem, ő azt mondta (nem teljesen biztos benne, azt mondta még utánanéz pontosan) hogy előrehozott érettségi megszűnt, így az osztályozó vizsga is szükségtelenné vált. Akik most ténylegesen 11.-edikes ők még tehetnek, de mi 11. NYEK már nem. De nem teljesen biztos benne, azt mondta utánanéz.


Én meg gondoltam utánanézek én is a köznevelési törvényben. Nem várom el hogy megmond, de véletlenül nem tudod hol van benne az erre vonatkozó passzus/rendelet/akármi?


Köszönöm a segítséged, üdv

2013. nov. 5. 18:49
 6/13 anonim ***** válasza:

Attól, hogy szerinte értelmetlenné vált, nem tilos :) HA kéred, engedélyeznie kell.

De egyébként ezért szokták letenni, hogy érettségizhessenek belőle.

Viszont ha az ember időt akar spórolni meg energiát, érdemes megcsinálni, mert akkor lyukasórái lesznek, amit másra fordíthat.

2013. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ó, és törvény nem szabályozza, az iskolában keresd az osztályozóvizsga szabályzatát. Nálunk pl feltétel, hogy adott tárgyból legalább négyesnek kellett lenni előző félévkor és év végén, az átlag nem lehet 3,5-nél rosszabb. De ez iskolánként változó.
2013. nov. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged. Üdv
2013. nov. 5. 19:01
 9/13 anonim ***** válasza:

Az előrehozott érettségi testnevelésben mindenki számára megszűnt.

Osztályozóvizsgát valóban akkor rendez egy iskola, ha ennek értelme van. Ilyen lehet az érettségi, fakultációváltás, iskolaváltás, magántanulói státusz, hosszú betegség, külföldön töltött tanév stb. Tehát csak úgy szórakozásból nem, de ha van rá komoly indokod, akkor kérvényezheted.


Ha viszont nem akarod elfogadni a normál úton kapott év végi osztályzatot, akkor jelentkezhetsz független bizottság előtti vizsgára, időben a tanév vége előtt.

2013. nov. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
igazgatóhelyettesként mondom neked, előző, hogy nem az értelmessége alapján adunk engedélyt. Ha a diák úgy érzi, felkészült, és a következő tanévben jobban el tudja tölteni az időt, ám tegye.
2013. nov. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!