Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van ehhez joga a tanárnak?

Van ehhez joga a tanárnak?

Figyelt kérdés

A tanár az egész osztály előtt elmondhatja a dolgozatra kapott jegyemet, és azt, hogy milyen rossz válaszokat adtam a dolgozatban (úgy, hogy ezt végig fel is olvassa)?

Van erről valamilyen törvény?

A válaszokat előre is köszönöm!


2013. nov. 29. 19:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Miért ne mondhatná el? Feleltetéskor is hallhatja mindenki, hogy milyen buta vagy!
2013. nov. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A kérdés nem rólam szól, hanem általánosságban! A kérdést írásbeli dolgozatra, TZ-re írtam.
2013. nov. 29. 20:05
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Persze. Elmondhatja, nincs ebben az égvilágon semmi titkos.
2013. nov. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 tanárúrkérem ***** válasza:
88%
Pedig ez titkos. A jegy is, a szöveg is. Nem a nyilvánosságnak szánták. Csak nem veszik komolyan.
2013. nov. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16%
Persze! Meg feleltetni se lehet, akkor az osztályban, mint az USA-ban. Hagyjuk már!
2013. nov. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mondjuk szerintem ez tanár függő is. Ha én tanár lennék, biztos nem szégyínítém meg ezzel mindenki előtt a tanulót. Még az, hogy elmondja a jegyet, az elfogadható. De az, hogy azt hangosan felolvassa, amit rosszul írt a diák, és ezzel mindenki előtt megalázza, ahhoz azért már kell egy kis rosszindulat.
2013. nov. 29. 20:41
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

Lehet, hogy jóindulatú volt. Az remélte hogy ez a megalázás észhez térít, és legközelebb majd jobban fogsz készülni, hogy ne írj böszmeségeket.

Régen is így volt ez, akkor még nem csak pénzbüntetés volt és szabadságvesztés, hanem egy csomó sokkal hatásosabb is. Mint a karóbahúzás vagy a felnégyelés, vagy a különböző csonkítások. Ma már sajnos nem lehet ilyet csinálni, de a megszégyenítés még mindig hatásos. Régen kalodába zárták az illetőt, és mindenki leköphette meg rohadt zöldségekkel dobálhatta. A közösség megvetése ugyanis elég jó kis büntetés, szerintem ezzel a Tanár Úr is tisztában lehet.

2013. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mint már említettem a kérdés nem rólam szólt. Véleményem szerint ezzel a tanár még jobban megutáltatja a tanulóval az adott tantárgyat. Ha egy lusta, a képességeit nem kihasználó tanulóról van szó, megértem, hogy ezzel próbálkozik (bár én nem támogatom). De azt, hogy egy aránylag jó tanuló egyszer téved a dolgozatban, és nevetség tárgyává teszi egy osztály előtt, azt már nem.
2013. nov. 29. 20:54
 9/19 anonim ***** válasza:
83%
Emberi méltóságában sérti meg a diákot. Függetlenül attól, hogy jogilag tehet-e ilyet, emberileg, szakmájából adódóan, etikailag nem tehet. Én biztos, hogy ilyen esetben odamennék hozzá egy személyes beszélgetésre - vagy szülővel fogadóórán.
2013. nov. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Elvileg a jegyeket teljesen titkosan kellene kezelni, senki nem tudhatná meg, nemhogy más osztja ki a dogákat, meg bediktálod. De nincs olyan intézmény a világon, ahol ezt betartják.
2013. nov. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!