Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van bárkinek használható...

Van bárkinek használható információja a budapesti Schola europa iskoláról?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy milyen az iskola, a tanárok, az órák, használható tudást ad-e, milyen a záróvizsga? Lehet hiányozni, vagy igazolni kell?
2009. nov. 25. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Én oda jártam és biztosíthatlak, hogy nagyon jó suli, én nem bántam meg. Jó az oktatási rendszerük, jó helyen van a suli, jók a tanárok és az órák is. Szerintem, ha odafigyelsz és nem lébecolsz azért, hogy járjál valahova, használható tudást kapsz tőlük, olyan tanárokkal tanítanak, akiknek van nevük, főleg az egyetemen, amennyiben média szakra készülsz (intézményi kommunikátor, moderátor stb) a Pázmány kihagyhatatlan, hiszen oda is kell járni, a heti 5 napból 2-t, ott tanulsz Piliscsabán.Hiányzásokról annyit, hogy pl tesi óráról hiányzol, nem fognak mérgelődni rajta, de ha olyan óráról, ami záróvizsga köteles azért harapnak. Igazából 3 igazolatlanod lehet. Az órarendet nagyjából te rakod össze magadnak, mert ugyan az a rendszer működik náluk a rendszer, mint a főiskolákon/egyetemeken. (azaz szorgalmi időszakra és vizsgaidőszakra van felbontva a tanítási év) Ebből kifolyólag, ha kihagysz mondjuk egy-egy egyetemi órát, nem fog rád szakadni az ég. A záróvizsga két részből áll. Májusban írásbeli öt tárgyból, júniusban szóbeli, ami részben ugyanazokból a tantárgyakból és egy prezentációból áll, mert kötelező szakdolgozatot kell írnod a második év végén.

Ha tehetném én még mindig oda járnék, mert nagyon szerettem, fiatalos, modern hangulat uralkodik, és ha érdekel amit csinálsz bőven jó átlagod lehet, ami által Erasmus ösztöndíjjal még ki is juthatsz velük külföldre tanulni.

Szóval én csak ajánlani tudom...

2009. nov. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod^^ Viszont lenne még egy kérdésem az iskola kapcsán, talán tudsz rá válaszolni. 21 éves vagyok, és jövő szeptembertől szeretnék oda járni. Viszont olvastam a weboldalukon, hogy aki elmúlt 23 éves, annak fizetnie kell. Ha 22 évesen kezdem meg a tanulmányaimat ott, viszont a két éves képzés 2. évében betöltöm a 23-at, akkor kell tandíjat fizetnem? Csak mert úgy tudom, hogy aki amilyen rendszerben kezdi el a tanulmányait, olyanban is kell hogy befejezze. De ezen iskola kapcsán nem vagyok benne biztos. Tudsz erről esetleg valamit? Vagy bárki más?
2009. nov. 26. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg ha nem 23 évesen kezdtél, akkor még nem kellene fizetned, de erről én sem tudok semmi okosat mondani. Közoktatási törvényt kellene előásni valahonnan. De előbbre jutsz, ha felhívod őket. A honlapon megtalálható a telefonszámuk, biztos vagyok benne, hogy tudnak válaszolni a kérdésedre.
2009. nov. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Végül le tudtad tenni a szakmád ebben az iskolában?

Le írnád a személyes tapasztalataid?

Előre is köszi.:)

2012. ápr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!