Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem kapok állást már...

Miért nem kapok állást már egy éve sehol sem? (DE Építőmérnök)

Figyelt kérdés

Egy éve már keresek munkát, de semmi. Ahova eddig elmentem cégekhez vagy állami szervezetekhez még csak vissza se szóltak soha. Voltam összesen 22 helyen. Sehonnan semmi.


Építőmérnök-Településmérnök vagyok egyébként.



2014. jan. 2. 18:31
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Pedig a Debreceni az egyik legjobb egyetem az országban, csak a Műegyetem jobb nála. Meg nálunk tanulnak a legtöbben is az országban.
2014. jan. 2. 18:32
 2/19 anonim ***** válasza:
Nem azért, de a műszaki része a DE-nek nem a legjobb. Még összesitett rangsor alapján is a 8. idén. Műszaki területen, pedig a TTK-ja lett a harmadik.
2014. jan. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De akkor is a legnagyobb. Azért csak illene olyan diplomát adni pláne msc-set, ami ér is valamit. Nem tudom, lehet az én elvárásaim túl nagyok :)
2014. jan. 2. 21:24
 4/19 A kérdező kommentje:
De kezdem érteni azt már, hogy miért mondják azt hogy diplomával is éhen lehet halni itthon.
2014. jan. 2. 21:24
 5/19 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak az önéletrajzod nem jó, vagy ha behívogatnak akkor az előadásoddal is lehet gond. Nem mindig mások a szemetek.
2014. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ezekkel van a gond. Egészen profi önéletrajzom van, de nálunk nem ez a döntő, hanem a felvételi elbeszélgetésnél a szakmabelinek mit tudsz "felmutatni". Én pedig értem a szakmám, ezt már mondták nekem több helyen is, ahol próbálkoztam. Egy olyan helyem volt, ahol tovább is jutottam a második körbe, de azt mondták, hogy mivel nincsen munkatapasztalatom, szinte kizárt, hogy megkapom az állást. Ott 145 nettót fizettek volna.
2014. jan. 3. 11:19
 7/19 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb gond, hogy nagyon telített ez a szakma. Még talán építészmérnökként jobb esélyeim lennének de bele is hülyültem volna a sok rajzolásba, meg a több statikába.
2014. jan. 3. 11:20
 8/19 anonim ***** válasza:
Az építőipar elég nagy gödörben van most. A munkatapasztalat is fontos. 1 évig biztos nem vártam volna a helyedben, gyakornoki pozíciókban már gyűjtöttem volna atapasztalatot. Tényleg óriási különbség van egy zöldfülű meg egy 3-5 éve szakmában dolgozó között.
2014. jan. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az összes interjún, amin voltam, azt mondták hol burkoltan, hol a szemembe hogy a gyakornokságommal kitörölhetem a fenekem. 4 hónap gyakornokságom van.
2014. jan. 13. 09:52
 10/19 A kérdező kommentje:
"Tényleg óriási különbség van egy zöldfülű meg egy 3-5 éve szakmában dolgozó között." Ez viszont fájdalmasan igaz az én helyzetemben :(
2014. jan. 13. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!