Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eltén vagy Károlin jobb a...

Eltén vagy Károlin jobb a magyar szak?

Figyelt kérdés

2014. jan. 5. 09:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hat, en Karolin vagyok harmadeves, rolunk tudok nyilatkozni. Nalunk kevesebben vannak egy szakon, mint az elten, atlag 60-80 ember, igy egyszerubb szemelyes kontaktot tartani a tanarokkal. Felkeszult, jo oktatok vannak, a 2,5 ev alatt mindnel megfordultam mar, ami szem-szajnak ingere lehet, azt itt is meg lehet kapni. Mukodik kontextus muhely meg egyeb muhelyek, ahol az alkoto szellemu hallgatosag irodalmi temaban tud bemutatkozni, de a nyelveszek is aktivak, van pragmatika muhely meg ezerrel tamogatjak a konferenciakon valo reszvetelt. En szeretek ide jarni, pedig egy evet a Debreceni Egyetemen huztam le, igy tudom, milyen 'nagyobb' egyetemen lenni. Szakmai szempontbol szerintem van olyan szinvonal, mint az elten, pedig en a karrierista taborhoz tartozom, ergo nem a kettesekre hajtok. :)

Ha van meg kerdes, priviben is johet. :D

20L

2014. jan. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%

ELTE-s magyaros vagyok, nálunk eléggé elmélet orientált a dolog, viszont elég nagy nevek is tanítanak, szóval ez kárpótol mindenért.

Sokan vagyunk, kb. 120-an, de szerintem ez nem probléma, mivel a szemináriumokon lehet közvetlen kapcsolatot teremteni a tanárokkal...

Az ELTE-n rengeteg szakirány közül választhatsz, plusz kismillió minor van, így szerintem ezen a téren az ELTE jobb választás, tudtommal a KRE nem egy nagy egyetem, és nincs is annyi választási lehetőség. :)

2014. jan. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
"A KRE nem egy nagy egyetem, nincs is nagy valasztasi lehetoseg" - tevedsz. Csak szakon belul 6 szakirany van, minor meg korulbelul ugyanannyi, kiveve a keleti kulturakat talan, bar japan van itt is. A nagy nevek valoban jok, de egy Szegedy-Maszak hiaba nagy nev, ha borzalmas eloadast tart :D Nem vetelkedni akarok, csak pontositani. :)
2014. jan. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

De ahogy látom, Károlin pl. nincsen szlavisztika, se keleti kultúrák, se egyiptológia, stb... Így értettem.

Nyilván nem mérvadó a név, engem meggyőzött, de igazából szerintem a kérdező bármelyik egyetemet is választhatja, ha szorgalmas és nem csak azért megy oda, mert nincs más ötlete, akkor nem jár egyikkel sem rosszul.

Nekem egyébként amiért a Károli szimpi, az az, hogy sokkal több lehetőség van színházzal kapcsolatos tanulmányokat folytatni, gondolok itt a színházi stúdiumok specre vagy a színháztudomány MA-ra.

2014. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

""A KRE nem egy nagy egyetem, nincs is nagy valasztasi lehetoseg" - tevedsz. Csak szakon belul 6 szakirany van, minor meg korulbelul ugyanannyi,"


Nem az előző ELTE-s válaszoló vagyok, de nálunk 67 van összesen, a legtöbből minor és szakirány, és azt veszed fel, amelyiket veheted (pl. magyar szakosként az irodalomtudományt szakirányként, mások minorként, szóval majdnem hogy szorozni kell 2-vel). Ez természetesen nem verseny, csak mások a fogalmaink a nagy egyetemről.

Valóban inkább elméleti a dolog, de vannak diákkörök azért többféle is, meg hasonlók, nyelvjárásgyűjtő egy hetes kirándulás, és hasonló programok. Nagy nevek tanítanak (biztos máshol is), és eddigi tapasztalataim szerint a tanárok kedvesek és szimpatikusak. Hogy döntöttél végül?

2014. jan. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

"egy Szegedy-Maszak hiaba nagy nev, ha borzalmas eloadast tart"

Ez meg teljesen szubjektív. nekem nem volt vele órám, de egyik évfolyamtársam például nagyon szerette. Van olyan tanár, akiről én ódákat zengenék, de a markmyprofessor.com-on például nagyon lehúzták. Azt úgysem fogjuk tudni megmondnai a kérdezőnek, hogy ő kit fog szeretni.

2014. jan. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez így van, mások frászt kapnak Déri Balázstól, én meg imádtam az óráit.
2014. jan. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Valaki kampányolhatna az Elte mellett is, mert eddig Károli fele húzok nagyon :D
2014. jan. 9. 20:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Én az ELTE mellett voltam eddig is, de szerintem az a legbiztosabb, hogyha január 24-én eljössz nyílt napra, és beülsz a magyar szakos tájékoztatóra :) Ha van kérdésed, nyugodtan kérdezd meg a koordináló diákokat, nagyon készségesen segítenek :)
2014. jan. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is az ELTE mellett voltam, de ez olyan dolog, hogy a Károlira nem járok, szóval nyilván nem tudok róla nyilatkozni. Csak azt tudom mondani, hogy ahol vagyok, azt nagyon szeretem. Nálunk van például nyelvjárásgyűjtő tábor, ami tök jó.
2014. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!