Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik a BME-re (Budapesti...

Akik a BME-re (Budapesti Műszaki Egyetemre) jártok, hogy tetszik az iskola?

Figyelt kérdés
Szerettek ide járni? Milyen a közösségi élet? Nehéz volt beilleszkedni? Sokat tanultok, megvisel vagy jut elég szabadidőtök másra is? Mennyi időt töltötök átlagosan a suliban? Ha nem értetek valamit számíthattok valakitől segítségre? Milyenek a tanárok? Mennyire erősek a követelmények? Karonként milyenek a fiú-lány arányok?
2014. jan. 7. 09:11
 1/3 anonim válasza:

Én személy szerint szeretek ide járni, bár a gimi után exponenciálisan nehezedtek a tárgyak, ami kicsit nehéz volt nekem (pl matekból 5ös voltam, de sosem az a kiemelkedő fajta és most örülök ha meglesz a 2es a vizsgán). Elég sokat kell tanulni, de ehhez is hozzá lehet szokni. A társaságba nagyon könnyen be lehet illeszkedni még akkor is ha kissé antiszoc vagy, mert mindenki ugyanabban a helyzetben van és együtt sokkal jobb szerencsétlenkedni.(Van egy facebook csoportunk is amiben pl mindenki feltölti azt a segédanyagot, kidolgozott kérdéseket amit talál, hogy segítsen a másiknak.)A tanárok is többé-kevésbé jók, akad egy-két kiemelkedően jó, aki nemcsak jól magyaráz, hanem rendkívül segítőkész is. A követelmények erősek, de bárki, aki hajlandó leülni tanulni, annak sikerül, ha meg nehézkes, a felsőbb évesektől lehet segítséget kérni, a mi tankörünknek korrepetáló órákat is szerveztek egy-egy zh előtt.

Leginkább csak a saját karomról (gépész) tudok nyilatkozni: elég kevés lány van, egyedül a terméktervező mérnökök (én is:) kompenzálják a fiúk nagy arányát, mert a többi szakon ritkán fordulnak elő lányok, de egyébként, ahogy megfigyeltem, az egész BME-n megvan a fele-fele arány(A gazdasági karon pl több lány van).

Szóval én ajánlom, hogy ide gyere, főleg, hogy ez egy elismert egyetem is.:) És nem mellesleg szórakozásra is jut bőven idő, ha jól osztod be.

Remélem segítettem.

2014. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- Igen, szeretek ide járni.

- Van közösségi élet, de nem igazán érdekel, a papír miatt vagyok itt.

- Nem nehéz beilleszkedni, van itt minden fajta ember.

- Iszonyat magasak a követelmények, rengeteget kell tanulni.

- Napi átlag 4-6 óra a suli. Átlag. Néha több, néha kevesebb.

- A tanárok szívesen segítenek, nem olyan rosszak, mint azt sokan hiszik.

- Nagyon nagyok a követelmények.

- Lányokból a GTK-n sok van. Fiúból meg a VIK-en van sok.


Ha az informatika területe érdekel, had javasoljam, hogy ne ide gyere. Jelenleg VIK-es vagyok, mellette dolgozom és a kolegákon látom, hogy akik innen jönnek, azoknak ugyan nagy az elméleti tudása, de gyakorlatból nem vagyunk valami jók. Alig programozunk az egyetemen, ez egy hátrány lesz a munkahelyeden. Pl az Óbudai Egyetemről jövő programozóknak nagyobb a gyakorlati tudása, mint az elméleti, ok jobban megállják a helyüket a munkahelyen, mert többet programoztak az egyetemen.


Ennek ellenére nem bántam meg hogy idejöttem, de ha most kellene választanom, nem így döntenék.


Továbbá: Az elején minden a HÖK-ről fog szólni, meg a buliról, meg a szuper programokról, meg a királykodó mentorokrók. Felejtsd el, ne foglalkozz ezekkel. Tanulással törődj, különben nehéz sorsod lesz később.

2014. jan. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Gyűlölöm.
2014. jan. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!