Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek is erdemesebb...

Szerintetek is erdemesebb elorehozni erettsegiket, vagy jobb mindet 12. osztaly vegere hagyni?

Figyelt kérdés

Osztalytarsammal vitatkoztunk errol, hogy szerinte az elorehozottak rosszabbul sikerulnek atlagban.

Szerintem meg erdemes mivel igy 12. ev vegen mar nem kell annyival foglalkozni, en nekem pl. mar csak 3 maradt.

Ti mit gondoltok errol?


2014. jan. 12. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Én az informatikát csináltam meg 2 évvel a végzés előtt (5 éves középsuli), 5-ös lett, a maradék négyet meg 13-ik év végén (az is mind 5-ös lett), angol emelt szinten, matek, infó angol nyelven
2014. jan. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sokéves tapasztalat mutatja, hogy az őszi érettségik valamivel nehezebbek a tavaszinál.

Szerintem amiből csak van rá lehetőség, abból/ azokból a tárgyakból megéri előrehozottan érettségizni. Például egy nyelvet nem érdemes halogatni, persze csak ha valaki jó belőle, és alaposan fel tud készülni.

Ötödik tárgynak is célszerű olyat választani, amit előrehozottan le lehet tenni.

Persze vannak olyanok, akik matematikából érettségiznek hamarabb, mint az osztálytársai. Ez azért jó, mert egy tizenkeddikre hagyott rosszul sikerült emelt szintű érettségi mellett még mindig ott van a jobb közép.

2014. jan. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!