Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy szegényes családból...

Egy szegényes családból származó illetőnek mennyire lenne anyagilag megterhelő az egyetem, főiskola?

Figyelt kérdés

Természetesen államilag támogatott képzésre szeretnék bejutni és ha közeli egyetemre vennének fel, akkor kollégiumba sem mennék, bejárós lennék (lényegesen olcsóbban jönnék ki).

Ha ezeket beleszámítjuk, akkor mennyi eséllyel tudom kijárni? Nyilván tudom, hogy füzeteket (egy-két tankönyv), bérletet venni kell, de ezeken felül van esetleg valami ami még komolyabban megterhelne?

Van vagy volt valaki ilyen helyzetbe?

Diák hitelt nem fogok felvenni!



2014. jan. 13. 20:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

igényelhetsz szociális támogatást, kaphatsz tanulmányi ösztöndíjat és bursa-t is


a mi egyetemünkön:

szoc.tám: 6000-30000

tanulmányi ösztöndíj: 6000-20000

bursa: (nem tudom)

ezeket mind havonta kapod

viszont első félévben semmit sem kapsz (a miénken legalábbis), de 2. félévtől ezeket mind, szal ha nem költségtérítésesre mész, akkor még pluszba is kijössz :)

melyik egyetemre mennél?

2014. jan. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Pesti egyetemeket néztem, de néztem vidékieket is.

Viszont jó hogy eszembe juttattad az ösztöndíjat :) erről pl megfeledkeztem.

2014. jan. 13. 20:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha államira felvesznek, és a közelbe, a bérletre 90% kedvezmény jár, ami annyira nem vészes. Egy kezemen meg tudom számolni, hány könyvet vettem meg. Gondolom azért egyeteme is válogatja. Internet, könyvtár... Persze félév elején, mert félév közepére-végére már lerabolták a könyvtárat. Egy számítógép, lehetőleg notebook az beugró volt nálunk, a rengeteg beadandó miatt. Én nem szoktam kinyomtatni a tanulnivalót sem, gépről+füzetből tanultam. +a bevételi források: szoctám, Bursa, ösztöndíj: ami miatt megérte harcolni. Diákmunkákat tudsz vállalni mellette, akkor vállalható szerintem. Konkrét összeg egyetemfüggő lehet erősen. Havi 10000 szerintem a minimum kiadás, még a legnagyobb spórolás mellett is.
2014. jan. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pl. az ELTE meg a Károli egyetemek azok, amikre jelentkezni szeretnék. Le akarnak róla beszélni, mert valószínűleg úgy sem bírnánk anyagilag, ha államilag támogatottra jelentkeznék. Viszont az ösztöndíj nekem eszembe sem jutott, azzal még lehetne kezdeni valamit...és ha jól jönne ki az órarend, akkor lehet még diákmunkát is találhatnék mellé.
2014. jan. 13. 21:43
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég végeztem. Egész egyetem alatt nem költöttem el 10000 Ft-ot jegyzetre és vizsgadijra összesen. Valami laptop tényleg a beugró, de ezen kívül tényleg csak az utazás volt az "egyetemi költségem". (Ami kaját, innivalót vettem a büfében, azt nem számoltam. Azt úgy is tudsz otthonról vinni.)
2014. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

szegényes meg szegényes között is van különbség.


mi albérletben élünk anyával, semmit nem tud nekem segíteni, így felvettem a szabad felhasználású diákhitelt (havi 50), kapok árvaellátást apum miatt (30), illetve szoctámot (14), és bursa hungarikát (5).


1. féléves vagyok, így tanulmányi ösztöndíjam még nincs. ebből 80ezer ft anyukámnak megy egyből a lakásra, rezsire, ennivalóra, és a maradék 19ezer forint az én költőpénzem, de ebben bennevan a terepgyakorlatra utazás árának kifizetése, felszerelések megvétele, könyvek, jegyzetek, fénymásolás, meg néha nem árt egy kis ruha.


ELTE TTK-ra járok, ha az ösztöndíjam jó lesz, akkor lentebbviszem a diákhitelt, úgyhogy tanulok ezerrel! TTK pont egy olyan szak, ahol rengeteg könyvet érdemes megvenni, még ha csak antikvárként is, mert minden mindennel összefügg, és nincs olyan tárgy, hogy levizsgázok, megszerzem a kreditet, aztán örökre a polcon marad belőle a könyv.

2014. jan. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
ja, és első féléves gólyaként megpályázhatsz egy egyszeri támogatást, ami nálunk 60ezer forint volt! októberben utalták ki! elvileg ez azért van, mert még nincs tanulmányi ösztöndíj!
2014. jan. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!