Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emberi erőforrások szak a...

Emberi erőforrások szak a KRE-ÁJK-n?

Figyelt kérdés

Olvastam már ezzel a szakkal kapcsolatban itt kérdéseket, válaszokat.. Mindenki azt írta, hogy rengeteg matek kell hozzá.. (4es lettem félévkor matekból, de érettségiből 3asnál jobbra nem számítok!)

Emelt történelemből fogok érettségizni, külön tanfolyamokra, órákra járok.. és szeretem is a törit, szívesen tanulom. Dicséretes 5ös vagyok belőle fakton.


A Károli Gáspár Református egyetemen az emberi erőforrások szak nem közgadasági karon, hanem az állam és jogtudományi karon indul.


Mennyi matektudás kell egy ilyen szak elvégzéséhez?



2014. jan. 19. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát fogalmam sincs, hogy ezen a karon milyen az emberi erőforrás, de a "rengeteg matek", amit írnak, nem teljesíthetetlen. Ha közgazdász lennél és nem kifejezetten pénzüggyel vagy elméleti közgazdaságtannal foglalkoznál hanem pl. turizmus-vendéglátásra vagy kereskedelem-marketingre járnál, akkor is csak alap matekkal kapcsolatos tárgyakat kéne teljesíteni, amik egyáltalán nem teljesíthetetlenek. Nekem hármas lett a matek érettségim, középsuliban végig kettes voltam, ehhez képest egy matekos tárggyal nem csúsztam az egyetemen (én speciel turizmusra jártam).

Amúgy itt a mintatanterv:

[link]


Egy szó mint száz én nem aggódnék. A matek kell, de nem nehéz, ennek ellenére ne csússz vele.

2014. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Még nem tudom, hogy megjelöljem-e..tényleg nem vagyok egyáltalán 1 matek zseni sőt... idén is csak plusz szorgalmik miatt lehettem 4es..

Csak furcsa volt, hogy ez az állam és jogtudományi karon indult....


Ha valaki esetleg hallgató itt, akkor szívesen elolvasnám a személyes tapasztalatait!

2014. jan. 19. 22:01
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vészes, a legtöbb matekosnál csak összeadni meg szorozni kell, a középsulis anyagból max csak a kamatos kamat megy egy-két másodfokú egyenlet köszön vissza, amúgy sok elmélet meg típusfeladatok.
2014. jan. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!