Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van még valami...

Szerintetek van még valami esélyem?

Figyelt kérdés
Debreceni Református Kollégium. Ide szeretnék bejutni. Tegnap volt a felvételi ma megnézhettem a javítókulcsot. És az volt, hogy a pont akkor adható meg ha a feladatban a helyes megoldásnál nem volt hiba vagy ilyesmi nem tudom már. És akkor most nekem volt hibám pár feladatban 1 vagy 2 de a többi jó volt. Akkor így nem kapom meg a pontot? :( Hát a matekról ne is beszéljünk. Az volt, hogy az utolsó 3-at még azt se tudta megcsinálni aki 6 évet járt külön tanárhoz és vágja a matekot. És csomóan voltak így. Aztán a magyarban volt, egy olyan, hogy szálljon abban milyen msh. törvény van? Én összeolvadást húztam alá és írásban jelöletlen teljes hasonulás. És apum munkatársának a lánya is ugyan azt húzta alá mint én az összeolvadást és hát ő okos azért csak nem téved és ugyan úgy gondolkozott mint én, hogy 3 mássalhangzó áll 1más mellet így ezért össze olvadás. De akkor most nem jó? :( 3-as az átlagom jegyek. És akkor már így semmi esélyem a bejutásra. Mert RENGETEG pontot vesztettem és hát semmi esélyem szerintem. Mit csináljak most? :'(

2014. jan. 19. 17:25
 1/4 anonim válasza:

Ezen az egy iskolán kívűl még jelöltél ugye? Szerintem ha nem kerülsz be akkor sem dől össze a világ, hisz még rengeteg klassz iskola van!

Nekem is jól megy a matek, de most ezt én is nagyon elrontottam.. remélem lejjebb viszik a ponthatárt!!

2014. jan. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én a TÁG-ba szeretnék menni 70 ponttal de nem hiszem hogy bejutok:((amúgy 5-ös tanuló vagyok de ezt a matekot nagyon elrontottam:/)

hát nemtudom az milyen iskola de szerintem lejjebb fogják vinni a ponthatárokat:)

Nemtudom láttad-e a javítókulcsot de ha nem akkor tudok segíteni.A szálljon-ban írásban jelölt teljes hasonulás van,az összeolvadás az amikor 2 betű van egymás mellett de egyiket se ejtjük helyette egy harmadikat mint pl. barátság szónál se a t-t se az s-et nem ejtjük hanem helyette cs-t.

Amúgy nyugi ebben az évben senkinek nem ment szóval még van esély:)

2014. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát csak azért osztálytársamék mondják, hogy nekik lesz 30-40 pontos felvételijük. Én meg örülök szerintem ha lesz 10 pont. Vagy nem tudom :(((( Nem elrontottam a magyart hanem a pontozás ilyen igazságtalan :(((
2014. jan. 21. 14:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha a refibe nem jutsz be, azt sose bánd!! Teljesen középszerű iskola, a nevéből próbál élni, de nem sokáig húzzák már. Akármit hazudnak ezek az ájtatosok, ne hidd el nekik. Undorító, ahogy megfosztják diákjaikat minden emberi és állampolgári jogaiktól.


Viszont. Úgy érzem a többi kérdést is te írtad, a stílusodból ítélve. 2-es és 3-as általános iskolában nagyon gyenge teljesítmény. Ettől függetlenül, van esélyed hogy felvesznek,pont azért mert egy silány iskola.


DE pont ezért, azon jó képességű felvételizők, akik ezt olvassák: saját érdeketekben, kerüljétek el ezt a szemétdombot!

2014. jan. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!