Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van esélyem a...

BB Ádám kérdése:

Szerintetek van esélyem a Berzéba ( Gyöngyös) vagy a Bajzába (Hatvan) felvegyenek?

Figyelt kérdés

Szombaton írtam központit, és 60-70 pont körüli. persze ez csak házilag kijavított eredmény.

az átlagom 4,7 de töriből, bioszból, fizikából meg kémiából van a 4-es.

szóval? szerintetek?



2014. jan. 20. 15:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*Berzébe
2014. jan. 20. 15:23
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A berzebe van szobeli meg. Ha azon tarolsz rengeteg embert beelozhetsz.

En 71-es kozpontival, 5.0 atlaggal es elszurt szobelivel is felvettek 4 evvel ezelott. Szerintem siman.

Ezzel az eredmennyel a bajzaban az elvonalban voltam, a berzeben nagyon hatul.

2014. jan. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
huhh koszi:DD most egy kicsit nyugodtabb vagyok, anyameknak nagy az elvarasa, a 80ponton is huznak a szajukat.. de am tanarok szerint most lejjebb viszik a ponthatart mert "kimagasloan nehez volt a kozponti"
2014. jan. 20. 18:42
 4/13 anonim ***** válasza:

Egyébként amikor én jelentkeztem 4 osztályos képzésre, akkor 2x 35 fős osztályt indítottak. Most, hogy van D osztály is. 3x 35 főt vesznek fel, nem? Vagy legalábbis ekorul.

Szóval nyugi, a szóbelire gyúrjál nagyon.

Amúgy csak akkor gyere a Berzébe, ha akarsz is tanulni. Ha csak a lábadat akarod lógatni valahol, akkor nem ez lesz életed választása.

2014. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezeket jelöltem meg, a Berzétől nagyon félek hogy felvesznek-e mert elvileg nincsenek túljelentkezések, és mindenkit felvesznek elvileg, (ismerősök mondták) és mindenki inkább Egerbe, meg mindenfelé másfelé megy, tehát a Berze mostanság nem annyira felkapott mint egy 6 éve például. Ismerős mondta szintén, tavaly az osztályba beszélgették ősszel gólyatáborban hogy kit hány ponttal vettek fel, és szinte mindenki ilyen 50-60 ponttal, és olyan 4,7-8-as átlaggal.

Bajzába te mit jelölsz?:) Oda sem nehéz elvileg bekerülni!:) Sok sikert:)

2014. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

hat a bajzabol 3szakot is megjelolok. Csak bejarosnak kene lennem meet Gyöngyösi vagyok.

amugy

1: német tagozat

2: human

3:tagozat nelkul.

csak az a bad hogy a Bajzában meg van határozva tagozatonkent h melyik 2nyelvet tanulhatom. spanyolt meg franciat nem szeretnek:s

2014. jan. 22. 14:51
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Ember, véletlenül se gyere a Berzébe, menj akárhova csak ide nem. Az összes továbbtanulási lehetőségednek vége, amint belépsz a Berzébe. Én is azt gondoltam, hogy milyen jó lesz "az elit gimnázium", de így érettségi után rájöttem, hogy bárhol letehettem volna az érettségit sokkal jobb felkészítéssel és több ismeretre tehettem volna szert.

A Berze nem azt szeretné, hogy ott tanulj, hanem, hogy ott legyen az életed és a pénzed. Habár évente van valamilyen tábor, ezek minősége gyatra és az egész ellátás minőségéhez képest még drága is.

Általában mindenféle értelmetlen "diákadó","DSE tagság" vagy egyéb díjak kifizetésére kérnek, amik kifizetése csak opcionális, de könnyen kiutálnak a tanárok, ha nem fizeted be őket.

A tornaterem felszerelése hiányos és a több ezer forintos befizetett DSE tagságdíj se ide jut el. A mosdók piszkosak, a vécék el vannak dugulva. Ugyanez a helyzet van a gimnáziumban is. Az összes mosdó undorítóan néz ki, büdös és még WC papírra sincs pénze az iskolának.

Általában arra szoktak hivatkozni mindenféle probléma esetén, hogy "az iskolának nincsen pénze".

Ha ide jössz, szörnyű taníttatásban lesz részed. A tanárok nagyjából fele akar tényleg tanítani de a másik fél csak a havi fizetésért jár be. Nem ritka az olyan óra, amikor a tanár a torkából üvölt. Az állatokhoz hasonló magatartást az átlagos tanuló is követi, hiszen a jelentkezők alacsony száma miatt akár bárkit felvesznek. Ne essen senki illúzióba, ez nem válogatott gimnázium!

Talán az i-re a pontot a tanárok sorozatos "kapcsolatai" teszik fel, de ebbe inkább nem megyek bele...

Kíméld meg magad a Berzétől, mert az egész további életedet tönkretehetik az inkompetens tanítási módszerek és maga a nyomor.(minden osztálypénzből kifizetendő, amit persze te fizetsz be)


NE GYERE A BERZÉBE, AKÁRHOVA, CSAK IDE NE!!!

2014. jan. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Azért nem ennyire gázos a helyzet, mint azt ahogy az utolsó válaszadó leírja. Abban baromira igaza van, hogy nem egy diákpárti gimnázium. Viszont aki akar, az jó érettségit fog írni, viszont nem kell túl sok támogatásra számítani az iskolától ilyen téren. Vannak olyan tanárok, akik indítanak pl. érettségi előkészítőt, na a mi tanáraink közul kb. senki nem akar.

A diákok között elég nagy kontraszt van, van aki lebukott tőlunk, mert nem tanult semmit, és le is sz*rta nagy ívből, viszont vannak olyanok is, akik egész jó eredményt produkálnak. Tavaly volt egy srác, akinek több mint 470 pontja volt, olyan jó érettségiket írt.

A táborokba nem kötelező menni, a sítábor egész jó volt, szuper helyen voltunk. A vízitábor és a gólyatábor is egész jó helyen kerul megrendezésre, régebben tényleg elég putri helyen volt.

A tornaterem meg szerintem egyáltalán nem hiányos. Én legalábbis nem szenvedtem hiányt semmiben a 4 év alatt.

Ami a tanítási módszereket illeti, tényleg nincsenek toppon ilyen téren a tanárok. Kb. azt veszem észre, hogy nem is lenne érdemes órára bejárni, mert azalatt az idő alatt legalább annyit, ha nem többet otthon is meg bírnék tanulni.


Ha azt vesszuk, akkor a Bajza sem jobb ilyen szempontból. Ott még talán rosszabb a helyzet. Lassan viszont kezdi beérni a Berzét.


Egyébként én nem akarlak lebeszélni a Berzéről, nem tudom mik a továbbtanulási szándékaid, de a Berzéből még mindig nagyobb az esélyed egy jobb főiskolára, egyetemre bekerulni. A Berze a tavalyi eredmények alapján az országban a 78. lett, a Bajza fel sem kerult rá. Heves megyében csak a Szilágyi ért el jobb helyezést, 1 hellyel előzte be a Berzét.

Viszont kellő szorgalommal a Bajzából is be lehet jutni bárhova. Szóval ez a te döntésed.

2014. jan. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 WheneverYouWant válasza:
54%
A Berze egy köcsög suli... ez a véleményem... elveszik az ember gyerekkorát...
2014. jan. 26. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ennyire nem rossz a helyzet. Vannak rendes tanárok is. En végig rendesen tanultam és a tanárok ha hajtasz mindent megtesznek érted. Valaki külön csak veled foglalkozik hogyha szeretnéd . Akkor en is sokszor utaltam de visszatekintve örülök hogy berzes lehettem. A táborok pedig szerintem nagyon jók voltak :)
2014. jún. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!