Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek régebben mennyire...

Szerintetek régebben mennyire volt "divat" a plagizálás a magyar felsőoktatásban?

Figyelt kérdés
Anyukám tanárnő. Mesélt érdekes dokgokat... Hogy nagyon sokan ollózták, átfogalmazták,megiratták mással.. MOST azt mondja, hogy ez a plágiumkereső szoftver miatt csökkent, de a diákok mostmeg új módszereket alkalmaznak..és szintén 4-5 nap alatt állítják össze a dolgozataikat. Igaz ez, Ti mit tapasztaltok.?. Anyukám szerint ezt csak megelőzni lehet, utólag, már nem nagyon lehet ezzel kit kezdeni.. Én most járok suliba,de alapból sz@rnak tartom a magyar felsőoktatást :-( Borzasztó a használható tudás tekintetében. Lehet, hogy a diákok is ezért ejtenek erre az államvizsga dologra ???

2014. jan. 24. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor még csak a főkérdést láttam, pont ugyanazt tippeltem magamban, amit anyukád is mondott: régen is pont annyira volt divat, mint most. Régen ugye nehezebb volt internet nélkül összeválogatni a szöveget, most meg könnyebb internettel ellenőrizni, hogy összeválogatott-e. Teljes mértékben a diákok jóérzésén és szorgalmán múlik, hogy plagizálnak, vagy rendesen dolgoznak maguktól, és ez szerintem nem sokat változott az elmúlt 100-200 évben.
2014. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Anyukám szerint ez az oktatás színvonala miatt is van.. Meg a semmire se használható tantárgyak oktatása miatt is...

Ezért nem veszik komolyan a diákok ezt a dolgot

2014. jan. 24. 18:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban sajnos kevés a használható tudás és sok a töltelék tantárgy.De azt,hogy ki plagizál és ki veszi komolyan, azt mindenkinek magának kell eldöntenie.

A magyar felsőoktatáson lenne mit csiszolni még.Nálunk például az volt a gond,hogy amelyik tantárgy hasznos lett, vagy lehetett volna azt a tanár nem vette elég komolyan, azt azonban amelyik töltetél rizsa tantárgy volt, na ott a számonkérés is szigorú volt.

2014. jan. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!