Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételi eljárás általános...

Felvételi eljárás általános iskolába? Ilyen van? De hogy? Hol, milyen törvényi hivatkozás tiltja ezt és melyik alapján lehet mégis? ;-) Mi az, amit nagyon nem értek?

Figyelt kérdés

Ma tájékoztattak arról, hogy a körzetes általános iskola kiemelt nyelvi osztályába a fiamat nem veszik fel, egy korábbi felvételi teszt alapján. Picit nem értem mi van, eddig, ha ezt felvételinek hívtam, a tanárok kis híján elvertek, mivel "ezt minden szülőnek tudnia kell, hogy felvételiztetni tilos".

Ma az orrom elé tettem egy listát, rajta voltak nevek, pontszámok és megmonták, hogy hány ponttól lett volna esélyünk, de mivel a kölök alatta van, így nincs. Mindezt persze egy 20 perces teszt alapján, ahol a fiam pár dolgot csúnyán rajzolt. Azt hittem, itt lesz valami elbeszélgetés, de semmi nem volt, csak egy teszt.

Nekem ez egy vegytiszta felvételi eljárás, picit ugyan laza, de az. Akkor most mi van?



2014. febr. 1. 16:57
 1/3 reptoid ***** válasza:

Az van, hogy te sem véletlenül akartad abba a suliba rakni a gyereked. Azért, mert tudod, hogy jó kezekbe kerül, ügyes gyereket nevelnek belőle, jó osztálytársai lesznek. Ehhez pedig meg kell válogatni gyerekeket, ekkor viszont benne van a pakliban, hogy egyesek nem kerülnek be.


Tudtad te ezt nagyon jól, ne áltasd magad, hogy jajj, neked teljesen idegen ez a rendszer. Pont ennek az előnyei miatt szeretted volna, ha a gyereked oda került volna.

Ilyen esetekben annyit tudsz tenni - már ha célt is akarsz érni -, hogy keresel egy ismerőst tanárt a suliban, akivel jóban vagy, tanított téged régen, esetleg rokon, aztán megkéred, intézze el, mégis vegyék fel. Ha nincs, akkor pedig meg kell kenni az igazgatót.


Neked kell mérlegelned, mennyire szeretnéd oda járatni a gyereket. Az ilyen helyeken vagy nagyon okos a gyerek, vagy valakinek a valakije, vagy elég pénze van a szülőnek.

2014. febr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 reptoid ***** válasza:
A sulit ne vedd szószerint, most látom körzetes, de attól még az elv ugyanúgy igaz speckó osztályokra is.
2014. febr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem ezért akartam, hanem mert ez kiemelt nyelvi tagozatos, míg a többi osztály nem az. Picit mintha a Te szavaidból is az derülne ki, hogy ezt a "felvételi eljárást" mindenkinek ismerné. Én nem, ezért kérdeztem meg előre.

Csak épp nem erről volt szó, hogy egy 20 perces teszt dönt el mindent, hanem arról, hogy 3-4 alkalommal kialakul egyfajta "puha" osztályozás, ami alapján a nem körzetes gyerekek között a túljelentkezés alapján szelektálni kell. Erre kiderült, hogy a körzetes-nem körzetes osztályozás majdhogynem lényegtelen, mivel ez csak akkor számít, ha azonos a pontszám...Hát köszi, 50 pontnál alig van két azonos pontszám, szóval mi is zajlik? Felvételi, 6 éves gyerekeknek, 20 perces, zavaros teszt alapján.

Az a másik, hogy nem kevés embert szűrtem már én is, különféle célra. Vagyonokat fizetnék egy olyan tesztért, ami 20 perc alatt megmondja, hogy valaki mire alkalmas. Nincs ilyen, főleg nem egy 6 éves gyereknél. Zavaros ez, az általad írt módszerek pedig távol állnak tőlem.

2014. febr. 1. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!