Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogász rite diplomával hol...

Jogász rite diplomával hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 6. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Hallottam olyanról, aki BV nevelőnek ment :D
2014. ápr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Bocs, ennek a kérdésnek így nincs sok értelme. Nem az számít, mit firkantottak a minősítéshez, ahogy a vizsgán kapott 2-es se különbözik sokszor az 5-östől értékében. Ha valamiben jó vagy, érdekel valamelyik irány, attól még adódhat úgy, hogy ez a diplomád minősítéséből nem látszik. Bíró valószínűleg nem lesz abból, aki rite diplomát szerzett, de ugyanúgy sok helyen el tudsz vele helyezkedni, mint a többivel. ( leszámítva, ha valahol kikötik, hogy csak summa cum laude meg cum laude diplomával alkalmaznak) Szerintem.
2014. jún. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
[link] itt van még ehhez egy cikk.
2014. jún. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%

Végzős joghallgató vagyok, és számít a minősítés egyes foglalkozások betöltésénél, én mondjuk furán tekintek az egészre, mert a képzés fele olyan tárgy ahol nagy különbségek vannak egy kettes és jeles felelet között, de akad olyan amikor a vizsgán csak kettest ad a tanár, akárhogy tudja a hallgató a tételet, viszont volt már olyan eset is, hogy volt 70 tétel, csoporttársam megtanulta a felét, belehúzott, jeles, míg én kettőt nem tudtam, az összes többit előről-hátulról, de rosszba húztam, ettől függetlenül a csoptárs és az én tudásom között jelentős különbségek voltak. A véleményem erről az, hogy egy cum laudet azért illik összekaparni, a summa csak szerencse kérdése szerintem (nálunk nem létezik h vki kb. mindenből jelesre vizsgázzon).

Dolgoztam egyébként bíróságon/ügyészségen, ott kritérium volt egy min. cum laude diploma, sőt még az átlag is megvolt határozva h pl. 4.0 feletti cum laude minősítéses jogász... Rite-vel pedig többnyire ügyvédnek mennek vagy kormányzati szervhez. Egy ismerősöm a kormányhivatalnál a rite-s diplomájával megelőzte a summásokat, mindenféle kapcsolatok nélkül.

2014. júl. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én egyetemi oktató lettem vele:-).
2014. júl. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!