Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a házifeladatok...

Mi értelme van a házifeladatoknak?

Figyelt kérdés
Szerintem miután az ember sokszor fáradtan, sok óra után hazaér az iskolából (középiskolában), bőven elég lenne az a sok tanulnivaló is ami még rá vár otthon, a házifeladat tök felesleges. Sokan úgyse csinálják meg tisztességgel, csak lemásolják valakiről, vagy beírnak valamit aztán ha jó akkor jó ha nem akkor nem, így vannak vele. Vagy ha már adnak, miért olyan mérgesek a tanárok, ha nincs kész valakinek?
2014. febr. 13. 21:11
 1/7 valamiparadox ***** válasza:

Azért annyira nem vagy fáradt egy sima iskolai nap után...de oké,ebbe ne menjünk bele.

Kétféleképpen is gondolhatsz rá:

- lemérheted,hogy mennyit tudsz a tanultakból

- egyúttal gyakorlati alkalmazása is azoknak. (Főleg,ha nyelvekből van leckéd.)

Bár azt mindig is feleslegesnek éreztem,hogy jegyet kapjunk rá (ez csak egy büntető-jutalmazó módszer);mérgesnek lenni emiatt meg szerintem (elég) rossz hozzáállás. Az én tapasztalatom az,hogy hatékonyabb,ha csak ki van javítva,de jegy nem jár rá. Ha látod,hogy egy ideje rosszul teljesítesz (és érdekel),akkor úgyis megpróbálod összeszedni magad.

De miért számít,hogy mások mit csinálnak? Ha megcsinálod,akkor talán több marad meg (vagy lehet,hogy nem). Nem kell foglalkozni azzal,hogy a többiek mit (nem) csinálnak.

2014. febr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az iskola felkészítés a későbbi, való életre.

Szófogadásra, harcolásra, kitartásra nevel.

Aki már iskolában is csak rinyálni tud, az a való világban se fogja sokra vinni.

Felnőtt korodban hagyni fogod éhen halni a kisfiadat, mert nincs kedved éjjel felkelni megetetni?

A munkahelyeden a főnök szemébe mondod, hogy nem dolgozol, mert szerinted a kiadott feladatnak nincs értelme?

2014. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, de a házifeladatoknak tényleg semmi értelmét nem látom, meg annak se, hogyha valamikor nem csinálom meg, és ezért a tanár lehord mindennek.
2014. febr. 13. 22:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Az az értelme, hogy az emebr addig is gyakorolja

az anyagot, sokminden jobban "ragad" így az emberre,

meg rájössz néhány dologra, amit nem értesz

2014. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Gyakorolsz vele. Matekból nálunk amióta új tanár van és megköveteli a házit áá csodák csodájára többektől hallom hogy végre értik. Hogy miért? Mert tanulnak. Hogy tanulnak? Házifeladattal..
2014. febr. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lényegében csak a gyakorlás miatt fontos. Ha neked valami 100% megy, akkor tényleg felesleges, pl. én mindig is jó voltam angolból, semmi értelme nem lett volna házit csinálnom, amikor az osztály sokkal alacsonyabb szinten volt és ezért a tanár kb "My name is XY" szintű házikat adott fel.


De mondjuk matekból vagy akármilyen gyakorlati tárgyból nagyon jól jön a házi. Persze ott sem a 3+3-at kell megcsinálni, de ha órán nem nagyon értesz meg valamit, vagy nem megy elég gyorsan, akkor otthon házi közbe gyakorolsz és gyorsabban fog menni legközelebb, vagy ha elakadsz akkor rájössz, hogy még sem érted annyira, így tudsz a tanártól kérdezni, és nem a dogába jössz rá, hogy mégsem megy.


Történelem, irodalom, meg a humán tárgyakból nem sok értelme van a leckének, de mondjuk maguknak a tárgyaknak sem, szóval ez nem meglepő.


Azt én is hülyeségnek érzem, hogy a tanárok többsége minden áron adott valami házit, pedig egy egyszerű anyagnál felesleges, de azért néha tényleg jó.

Szóval ez sem fekete-fehér, nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy az összes házifeladat értelmetlen, vagy az összes hasznos.


#

2014. febr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
de oké,ez a véleményed..minek írod ide ki? Valahol megértelek,valahol nem..attól még h ezen nyavalyogsz semmin nem változtatsz..ennyi idő alatt amíg a kérdést kiírtad,simán megírhattál volna egy rövidebb házit.:D
2014. febr. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!