Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gimnázium vagy a szakközépis...

A gimnázium vagy a szakközépiskola jobb? És miért?

Figyelt kérdés
:)

2014. febr. 23. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Így nem lehet erre a kérdésre válaszolni. Kinek melyik. Sőt, az se mindegy, hogy milyen szakközép, egy erős szakközép lehet keményebb, mint egy gyenge, vagy akár közepes gimnázium.
2014. febr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit szeretsz, milyen vagy, mivel szeretnél foglalkozni... Szakközépiskolából meg alapból nyolcmillió féle van.

Értelmetlen így magában a kérdésed!

2014. febr. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

Jövőbeli céljaidtól függ. Gimnáziumba kizárólag olyannak éri meg menni aki biztosan részt akar venni felsőoktatásban, az érettségin kívül semmit nem ad, azzal pedig jelenleg sokra nem mész egymagában. A szakközéppel értelemszerűen kaphatsz szakmát amivel egyből mehetsz dolgozni, de természetesen itt is lehet továbbtanulni. Én idén végzős gimnazista fejjel azt mondom hogy jobban jártam volna ha egy komolyabb szakközépiskolába jelentkezek, átfogóbb tudással rendelkeznék a továbbtanulásomhoz szükséges tárgyakból.

Ha az ember nem tudja hogy pontosan mit akar csinálni a jövőben, akkor talán jobb a gimnázium, mert általános tudással ruházza fel a diákot, amiből arra megy tovább arra amerre akar.

2014. febr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Végülis hasonló.

Mindekttőben lehet érettségizni

2014. febr. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pl. egy közgazdasági szakközép egyáltalán nem rossz

Vagy egy műszaki szakközép, vegyipari stb.

2014. febr. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokkat 3 közgazdaságit 1 közlekedési és 2 gimit jelöltem meg egy közgazdasági és egy gimi tetszil csak nem tudom melyik jobb... :)
2014. febr. 23. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!