Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » NYEK-es diákok! Nem bántátok...

NYEK-es diákok! Nem bántátok meg, hogy 5 éves tagozatra jelentkeztetek?

Figyelt kérdés

2014. febr. 24. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem ismerősöm ment NYEK-re-

Nem bánta meg (elmondása szerint)

2014. febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megbántam... De igazából annak járj utána, jó-e az iskola, amelyik nyelvi előkészítős osztályt indít.
2014. febr. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. Te miért bántad meg?
2014. febr. 25. 16:17
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
En megbantam, most vagyok masodszorra kilencedikes ( tavaly voltam nyelvis) de en az iskola es a kozosseg miatt bantam meg. A nyelvtanitassal nincs problemam, majusban megyek kozepfokuzni:)
2014. febr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért bántam meg, mert nyelvtudásban nem hozott eléggé fel minket.

Három felsőfokú született összesen negyven embertől, vagy 4... de az is még rossz arány..

A középszintűt 12.-13.-ban rakta le az osztály talán kicsit több, mint fele. De nincs kétharmada.

Szóval sokan voltak, akik nem is nyelvvizsgáztak, holott erre ment volna el egy év.

Öt óra infó volt hetente. Elvileg ECDL-re. Hááát, kérem szépen, 3 év alatt sikerült leraknunk a 7 modult; 12.-ben raktuk le a 7.-et. Mások, nulladik nélkül is megcsinálják kb. egy év alatt.



Viszont azalatt az egy év alatt ellustultunk, én pl nagyon elszoktam a gyors tanulástól, egyáltalán a tanulástól, amit voltaképpen egész gimi alatt nyögtem. Ugyanis egész gimi alatt nem sikerült megtanulnom, hogyan kell tanulni.

2014. febr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is dettó ugyanaz..Most 13.os vagyok.Boldogan jelentkeztem anno nyekbe,hogy " hú,egy évig csak angol,semmi kémia,fizika.." Aha.Hát jól megszívtam,pedig egy jó hírű suliba mentem.Az osztállyal nincs bajom,jófejek gyűltünk itt össze,pláne utolsó évre.A nyelvoktatás borzasztó,hiába vagyok szín ötös,3man tudtuk lerakni 10.re a középfokút,holott a suli "tantervében" az volt,hogy 9.évvégére az osztály 80%-ának le kéne tenni,de semmi baj.Felsőfokút nyáron tettem le,2.ként az osztáyból.Azóta se tette le senki.;D Zárójelben megjegyzem,hogy az egész osztálynak csak 12. végére sikert lerakni a középfokút... Hát meg a 10.Na az szívás volt.Elfelejtettem mindent kb.Lógattam a lábam 9.ben,aztán szevasz.Akkor még nem láttam akkora hátrányát,sőt,10.ben sem.De nincs olyan nap,hogy ne jutna eszembe,hogy az ált.iskolai oszt.társaim már rég leérettségiztek,egyetemre járnak,én meg még mindig a gimiben rohadok.Hiába telt el egy év a nyelvtanulással,én csak buktam vele.Sima gimiben is letettem volna a felsőfokút 12.végére.Nagyon megbántam,hogy nyekbe mentem,ha tehetném visszacsinálnám.Jó tanács:ne menj nyekbe.:)
2014. febr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3as vagyok : en is ellustultam, tavaly csak az angolt tanultam Hawaii volt, most meg bejott a kepbe kb minden tantargy. Az osztalyom amugy se valami okos osztaly szerint erettsegiig kb a 24bol 15 ( ezmar nagyon maximum ) lesz kozepfokuja, valaki kb 1-2es szinten van es csak lebecol egesz gimi alatt. Szerintm se ment nyekbe, sima 4 eves alatt is feltudod hozni az angolt , ha szorgalmas vagy:):)
2014. febr. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az is így érez, aki kéttannyelvűbe ment?

A nagylányomnál a Nyek-es osztályban én is így érzem, 10. elején vért ízzadt, középfokúja sincs még meg, és 19-20 lesz ( ha minden jól megy ) mire leérettségizik.

A kisebbik most kéttannyelvűbe megy, azzal mi a helyzet?

2014. márc. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6#.vagyok.Én anno egy kéttannyelvű ált.suliba jártam.Adott volt a nyelvtanulási lehetőség,8.évvégére majdnem az egész osztállyal letettük az alapfokút.Eredetileg én is kéttannyelvűbe akartam menni,de az szakközép volt.Ennek ellenére a fél osztály oda ment.Ez 4 éves volt.Bánom,hogy nem oda mentem,de a szüleim rám erőltették a gimit..Ezt azzal indokolták,hogy én jobban meg fogok tanulni angolul.Hát nem így lett.Ők 12.év elején letették a felsőfokút,pedig anno nem voltak jobbak nálam angolból,és nem is nagyon feküdtek rá,csak jó tanárokat kaptak.Összességében:Ha a kéttanos suli 4 éves,jó döntés volt.;)
2014. márc. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez is rossz azért!

Én is a 20. évemet töltöttem be első féléves egyetemistaként. Kb. az egyetem 6. hetében már.

És nem szeretem a szakomat, de a korom is visszatartó erő... Nem gazdag a családom, nem tudnak már sokáig eltartani, minél hamarabb dolgoznom kellene.

Szóval korlátozza a lehetőségek számát.



Továbbra is azt mondom, ha jó a suli, és hamar lesz a diákoknak középfokúja, majd ha tanulnak is, szinte garantáltan felsőfokúja érettségiig, és nemcsak papír, hanem rendes nyelvtudás is, akkor megérheti.

Amúgy nem.

2014. márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!