Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosi diploma mellé szerintet...

Orvosi diploma mellé szerintetek mi jó másoddiplomának?

Figyelt kérdés

Mit érdemes egy orvosnak elvégezni még, ha tanulni szeretne? Molekuláris bionikai mérnöki, valamilyen pénzügyi/gazdasági szak, jog, kémia, vegyészmérnöki... stb? Vagy mit? Mert pl. ha egy orvos kórházigazgató szeretne lenni, lehet, hogy valami gazdaságit érdemes. Szerintetek?

u.i.: NEM RÓLAM VAN SZÓ!



2014. márc. 2. 22:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezek bármelyike, szerintem a gazdasági a legkönnyebb, nyilván érdeklődési körtől függ.
2014. márc. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Biológia tanárom lánya orvos, és ő pl. a molekuláris bionikai mérnökit akarja elvégezni, mert ugye az orvostudományban egyre inkább előtérbe kerülnek a nanotechnológiai gépek, microchipek, protézisek (pl. mozgatható "műkéz"...stb. Szóval az is logikus döntés.
2014. márc. 2. 22:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval. Kiegészíteném még a mérnök informatikus, pénzügy és számvitel, közgazdász, logisztikai mérnök képzésekkel is.
2014. márc. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És a kémia? Arról mi a véleményetek?
2014. márc. 2. 22:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mit szeretne csinálni. Ha orvosi gépeket szeretne tervezni, akkor természetesen egy mérnöki jó mellé. Ha vállalkozni szeretne, akkor meg gazdasági. Jó a kémia is, ha azzal akar valamit kezdeni.
2014. márc. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg gyógyszerészet? Mert pl. egy kémia VAGY gyógyszerészeti azért jó, mert egy orvosnak gondolom szakmai szempontból nem árt, ha még inkább tisztában van a gyógyszerekkel és azoknak a kémiájával, illetve a vegyi anyagok hatásával. Nyilván alapból is sokat tud róluk, de így talán még mélyebb tudást szerezhet, és ezt az orvosi munkakörben is tudja kamatoztatni. Erről mit gondoltok?
2014. márc. 2. 22:46
 7/12 anonim ***** válasza:
68%
Azt, hogy az orvosi elvégzése 6 + x év volt. Ezzel kimerítette az államilag támogatható félévek kapacitását, ezért már csak az önköltség kerülhet szóba. A gyógyszerészeti 5 éves, és egy félév közel 800.000 forintba kerül. Ennyit biztos, hogy nem tud megtéríteni. A kémia szak is elég húzós. 300.000 (+- pár tízezer) tudtommal, persze a jómódúabbak azt tudják állni. Így én semmiképp sem új alapszakot kezdenék, hanem valamilyen posztgraduális képzést, amely 1-2 év alatt elvégezhető. E tekintetben a jogi szakokleves képzésekben vagy a közgazdász képzésekben látok potenciált.
2014. márc. 3. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
egy újabb alapkézés szerintem is elég érdekes lenne, a mesterképzés tényleg logikusabb lenne, de az orvosi után nem sok van, a táplálkozástudomány eléggé felkapott és időtartamban is csak 2 év. Én erre voksolnék. Ha kórházigazgató szeretne lenni, nem tudom pontosan milyenek vannak, de egy szervezéshez kapcsolódó mestérképzés hasznos lehet.
2014. márc. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Általános orvosként orvosi biotechnológiát lehet tanulni, ha jól tudom, ez a molekuláris bionika egyik mesterképzése.
2014. márc. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Pszichoterapeuta www.vikote.hu
2014. márc. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!