Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A latin nyelvtant is kell...

A latin nyelvtant is kell tudni orvosin, vagy csak az orvosi latin kifejezéseket (mivel nem kell latinul beszélni)?

Figyelt kérdés

2014. jún. 9. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A latin választható tantárgy. Nem túl magas szinten tanítanak nyelvtant, főleg recepteket fordítunk, ilyenek. Nekem tetszettek az órák. Anatómiára kell nagyon a latin, de azt meg lehet tanulni latinóra nélkül is, az orvosi szótárban benne vannak a kifejezések, azokat megtanulod, s ennyi.
2014. jún. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Valahogy úg yvan, hogy akinek van latinból érettségije, annak nem kell bejárnia a latin órákra (kap felmentést)
2014. jún. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk speciel kötelező tárgy a latin. (Pontosabban elméletileg kötelezően választható, gyakorlatilag meg kritériumtárgy:D).

Gimiben 3 évig tanultam latint, de így se engedte a tanár, hogy ne zh-zak belőle:D Max az órák alól adott volna felmentést...


Egyébként mi tanultunk valamennyi nyelvtant. Főnévragozás, melléknévfokozás, meg igeragozások közül 1-2-őt.

Igazából ennyi nyelvtan pont elég annak megértésére, hogy egy-egy anatómia kifejezés miért úgy van, ahogy.


Beszélni természetesen nem kell. Miért kellene? Főleg, hogy holt nyelv:D

2014. jún. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az 54%os nem tudom honnan szedi az onformációit, de megfigxeltem, nem ez az első alkalom, hogy hallucinál vmi és azt készpénznek veszi. Jó volna, ha leállna a hülyeségeivel.

Kérdező: ez egyetem függő. A PTE-n pl elektív vagy fakultatív tárgy a latin, meg annak különböző folytatásai, nekünk pl első félévben mindenkivel együtt orvosi terminológia néven futott a tárgy, ott sokan voltunk, majd külön indult egy kurzus, csak fogász hallgatóknak. És még van jó néhány. Nyelvtan van, de cssak minimálisan, épp csak annyi, ami az alapvető anatómiai kifejezések megértéséhez szükséges. Én azért biztatlak, hogy tanulj latint, ha van rá lehetőség, anatómiát is könnyebb lesz úgy tanulni, és nem csak azért, hogy tudd az egyes szavak mit jelentenek, mert arra tényleg ott a szótár, hanem hogy az összetett kifejezéseknél tudd, hogy melyiknek miért olyan a végződése, amilyen. Így is sokan eltévesztik, mert nem lehet ilyen sok kifejezést úgy bemagolni, hogy fogalmad sincs miért olyan alakú a szó, amilyen.

2014. jún. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem olyan a helyzetem, hogy szeptembertől kezdek a SE ÁOK-n. Igazából autodidakta módon lenne lehetőségem a nyáron egy kis latin nyelvtant tanulgatni, hogy könnyebb legyen később...


Tehát mit érdemes megtanulnom? (nyelvtani szerkezetek, ragok? vagy mit?) Egyébként angolból és németből jól beszélek, van B2 nyelvvizsgám is mindkettőből. Gondolom ezek ismerete azért segít a latinban is eligazodni némelyest...

2014. jún. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

# 5 = KÉRDEZŐ

(a félreértések elkerülése végett: én vagyok a kérdező, az előző, 5#-es hozzászóló is... 2 gyk-s fiókom van :D)

2014. jún. 11. 15:00
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld meg, hogy van 3 nem, hogy minden szót két alakban tanulunk, ebből egyik nominativus, másik genitivus, de semmiképpen nem többesszám! Nézegetheted, hogy az egyes nemekhez melyik declinatio tartozik, a fônév további ragozási aszerint megy. Minőségjwlzős szerkezetk. Igeragozás meg ilyenek nem kellenek.
2014. jún. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Ja bocsi, ha félregépelek, sajnos nekem az érintőképernyős cuccok használata nehezen megy :/
2014. jún. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ne szórakozz ezzel a nyáron. Használd ki a hosszú szünidőt, mert később ilyen nem sokszor lesz. A vizsgál eltartanak júni végéig, aztán egy hónap gyakorlat, és egy hó marad csak a nyárból...

A latint akkor is meg tudod tanulni, mikor ott leszel. Senki nem ezen szokott elbukni....

Mondjuk tény, hogy nekem a 3 év latin azért segített az elején, könnyebben ráéreztem az anatómiai nevekre, kiejtésre, végződésekre....de azért annyira nem nagy előny, hogy ezért megérje a nyarat elcseszni vele.

2014. jún. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!