Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb, a Budapesti...

Melyik a jobb, a Budapesti Fazekas Mihály Gimnázium vagy a Szent István Gimnázium ( szintén budapesti intézmény )?

Figyelt kérdés
Minden jöhet, osztályok egymás közti viszonya, tanárok, gyerekek, épület állapota, mit tanítanak, azt milyen minőségben, jegyek átlaga ( körül-belül ), eredmények ( verseny, kompetencia ), nehéz-e az ottani tanulás, minden ilyesmi.

2014. jún. 10. 17:13
1 2
 1/13 Arneal ***** válasza:

Szerény véleményem szerint ez abszolút szerencse (~melyik tanárokat fogod ki és milyenek az osztálytársak) kérdése.


Szent Istvánba jártam matematika tagozatra.


Angolból az első tanárom nem volt valami jó szerintem (bár ez azzal is társult, hogy csak páran voltunk igazán jók angolból így nyilván ezért is alacsonyabb volt a szint), de amúgy is antipatikus volt. Rengeteg monoton feladatot adott, aminek semmi értelme viszont nagyon nem szerette, ha szünetben csináltam a házit (vagy nem csináltál.). Viszont utolsó két évre egy másik tanár vette át a helyet, az szerintem nagyon jó volt.


Matekból az első tanárom eléggé...kétarcú volt. Ha éppen jó kedve volt, akkor szerintem jól tanított, de ha valaki valamit nem tudot, akkor azon nagyon ki tudott akadni így hülyeséggel rengeteg idő elment, meg ha rossz kedve volt, akkor a tanítás se ment annyira jól bár ettől függetlenül az egyetemre bőven felkészített, analízisből első félévben lényegében csak szinten kellett tartanom a tudásomat. 9-diktől egy másik tanár is tanított, szerény véleményem szerint ő volt a legjobb tanárom valaha.


Informatikából is hasonló volt a helyzet az első tanárom szószó volt (bár legalább programozást is tanított), de nekem nem jött be, kicsit úgy éreztem úgy kezel, mintha nekünk ez magasabb szinten úgy se menne, a másodikkal viszont semmi bajom nem volt, sőt nagyon lelkiismeretes tanár volt.


Német tanáromnak is volt néhány érdekes megjegyzése (mondjuk egy vagy két névelőt bárki elront valószínűleg), de azért nem voltak annyira rosszak az óráira és a német OKTV-ra nagyon lelkesen készítenek fel bárkit.


Összeségében több OKTV-s is volt, de szerintem átlagban (ezt most csak emlékezetből mondom szóval senki ne vegye készpénznek) azért inkább fazekosok vannak OKTV helyezéseken többségben, de istvánosok is szép számmal akadnak. Istvánban viszont rengeteg sport eredmény is van (mondjuk nem tudom, hogy fazekossal hogy van, mintha úgy jött le volna nekem, hogy István ebben jobban áll.)


Szóval igen. Szerintem egyikkel hellyel sem járhatsz túlzottan rosszul, és igazából rajtad, a tanáraidon meg az osztálytársaidon múlik.

2014. jún. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves és többnyire biztató választ, ennek ellenére, ami a versenyeket illeti a fazekas honlapján azt olvastam, hogy több nemzetközi aranyéremmel büszkélkednek, többek közt sportból és a reál, humán tantárgyakból is, de a Szent István is hasonlókat ér el, nem?
2014. jún. 10. 18:03
 3/13 Arneal ***** válasza:

Értem, akkor elképzelhető.

Itt van a Szent Istvános "kérkedő" részleg:

[link]

Szerintem ezt sem kell szégyelni.

2014. jún. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez valóban igaz, én még általános iskolás vagyok, de nagyon érdekes ezeket a gimnáziumi sulihonlapokat böngészni, a fazekasról és a szent istvánról szólókat olvaom, kb. 3 órája regisztráltam, de máris 2 Szent István Gimnáziumról és Fazekas Mihály Gimnáziumról szóló kérdést tettem fel, minden esetre ez a két iskola nagyon érdekel. Köszönöm a kommenteket, de jó lenne ha valaki aki a Fazekas Mihály gimnáziumba jár írna, hogy ő mit gondol arról az intézményről ahova jár.
2014. jún. 10. 18:54
 5/13 anonim ***** válasza:
A Fazekas a jobb
2014. jún. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó, most én is néztem a gimnáziumok sorrendjét és egyértelműen az volt oda írva, hogy az az első, attól függetlenül a Szent István gimnázium még 2. a listán, azt is figyelembe kell venni, ha a magyarországi legjobb iskolákról beszélünk.
2014. jún. 11. 10:37
 7/13 anonim válasza:
Hányadikos vagy?
2014. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
mármint a kérdező
2014. jún. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jó, kicsit furcsán hangzik, hogy ilyenkor már a gimnáziumon gondolkodok, de a kérdésre felelve: 6.-os.
2014. jún. 11. 21:59
 10/13 anonim ***** válasza:
ne menj az istvánba el vannak szállva maguktol,akik pedig nem azok kockák
2014. jún. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!