Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi "kezdőtőkével" érdemes...

Mennyi "kezdőtőkével" érdemes nekivágni az egyetemi életnek?

Figyelt kérdés

Nektek mi volt a tapasztalatotok anyagiak terén az első évben? Támogattak a szüleitek vagy dolgoztatok, netán ösztöndíjat kaptatok?


Én összeszámoltam és kb. 500k-m lenne, ha felvesznek egyetemre (ELTE v. Pázmány), ebből kell gazdálkodnom amíg munkát nem találok. Ennyiből ki lehet húzni az első pár hónapot? Ha bejutok, mindenképpen pályáznék kolira, és amúgy meg spórolós vagyok, főzni is tudok, a kaján is elég sokat meg tudok fogni.

19/L


2014. jún. 17. 08:28
 1/5 Sün!! ***** válasza:
Ez egy elég összetett kérdés. Rögtön az elején annyit, hogy ne félj, nyugodtan vágj bele, 500 ezer elég sokáig elég, az első félévre biztosan elég. A koli nem túl drága, az elején esetleg könyvekre és jegyzetekre lehetnek váratlan kiadások. Szinte mindenhol van menza vagy rosszabb esetben valami kifőzde. Tanulmányi ösztöndíj ugye legkorábban a 2. félévtől szokott lenni, de ez azért nem olyan eget verően nagy összeg a legtöbb szakon, a BTK-n vagy a PPK-n biztosan. Ha jogosult vagy, a szociális ösztöndíj az első félévtől is jár, sőt van rendkívüli szoctám is, ami általában nem rossz pénz. Bár nem tudom milyen szakra fogsz járni, arra azért készülj, hogy az elején túl sokat azért nem fogsz tudni dolgozni, mert az első félév/év órarendje még nem biztos, hogy olyan jól alakítható, ha egyáltalán nem készen kapjátok. Az a kevés amit leírtál a mentalitásodról arra enged következtetni, hogyha van némi tanulmányi ösztöndíjad és szoctámra is jogosult vagy, akkor dolgozol mellé egy kicsit és nem lesz gond.
2014. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

500k-ból vagy 2 évig kihúzod ha koliba kerülnél.

koli ~10k, kaja ~15k

Kaja azért ilyen kevés, mert a szüleidtől úgyis kapni fogsz hétvégente szeretetcsomagot, az elég 2 napra általában, szóval csak 3 napra kell állnod a kaját. Igaz spórolósan nem fogsz a legegészségesebben enni, de nem is lesz semmi bajod néhány instant levestől.

2014. jún. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sün!! ***** válasza:
Azért ne túlozzunk, hogy 2 évig. És arról sem, hogy minden héten haza fog menni az illető :) Ez nem általános. Az instant szarokról meg azért lebeszélnélek. Se nem laktatnak se nem egészségesek, nem ezen kell spórolni. Persze van aki inkább iszik és a kaján spórol. Az biztos, hogyha a fodrászt, ruhát, tisztálkodási szereket, wc papírt, zsebkendőt, bérleteket, telefonszámlát etc. tehát azokat a dolgokat nem számoljuk, amelyek megkülönböztetnek minket egy állattól, még akkor is többe kerül mint 15-20 ezer forint. A kollégium sem teljesen ingyen van. Najó kicsit túloztam így utólag belegondolva, nem fél év... hamar találsz munkát amúgy, úgyhogy nem lesz probléma, ne aggódj a pénzen. Szülők meg úgy sem hagynak gondolom magadra.
2014. jún. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

hát, a szüleim azt mondták felejtsem el az egyemet mert ők nem fognak pénzelni,szóval vagy megoldom vagy húzhatok a vérbe tescopénztárosnak (egyébként pszichológiára és anglisztikára jelentkeztem) :D apám részéről akár éhezhetnék is,az se érdekelné.


azért gondolkoztam el,mert ha nem jutnék be koliba, akkor lehet hogy kicsit húzósabb lesz,azért az albérlet az alsóhangon vagy +50k kiadás,nem?

2014. jún. 17. 19:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon próbálj meg bejutni a koliba. Az albérlet akkor +50, ha kint laksz a külvárosban másik 2 emberrel egy szobában.
2014. jún. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!