Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akik Budapesten egyetemisták...

Akik Budapesten egyetemisták (de vidékiek), hogy oldjátok meg az étkezést? Hol kajáltok?

Figyelt kérdés
Az egyetemeken általában nincs menza... főleg Semmelweis Egyetem hallgatóit várom, de más válasz is érdekel! Egyik ismerősöm a Károlira jár, ők a közeli kórházban esznek (mert a Dékán kötött szerződést az ottani üzemi konyhával). Nekem egyébként az olcsó üzemi konyha felelne meg, a drága éttermekre nincs pénzünk...

2014. jún. 18. 22:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
"Amúgy nálunk a suliban nagyon jó menza van, jól főznek,..." --> szóval nálatok van menza? Én azt hittem, az egyetemek már nem foglalkoznak ilyenekkel...
2014. jún. 21. 00:01
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is van "menza", inkább kifőzde, de árban ugyanott van, mint egy bármelyik másik menüs kajálda (talán 1-200 forinttal olcsóbb). A menza általában egyetemnél már nem úgy értendő, mint egy általános vagy középiskolában.
2014. jún. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
3 éve én is vidékről jöttem fel, és aggódtam hogy főzéstudás hiányában hol fogok kajálni. Felesleges volt. Pesten a kaja az egyik dolog, ami nem probléma. Egyetemi körzetekben , belvárosban egymást érik a kajáldák, nagy az árverseny, ezért alacsonyak az árak. Igaz hogy az egyetem nem üzemeltet menzát, de azért van ott 3-4 maszek hely, ahol lehet menüt is kapni. átlagosan 6-800Ft szokott lenni egy menü, 1000 körül már menün kívülit is választhatsz (leves + főétel). Kínai kajáldák 6-700FT környékén adnak el (elég nagy adagok).
2014. jún. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Azokból a nagy adagokból még marad maradék is? :D Mert akkor megéri... akkor elrakom hűtőbe.
2014. jún. 30. 00:27
 15/15 anonim ***** válasza:
Én BME-s vagyok, errefelé csomó menza van + a kolinak is van saját menzája, így jól meg lehet lenni. :)
2014. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!