Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi? Orvosi szak?...

Érettségi? Orvosi szak? Eredmények?

Figyelt kérdés

Valaki elmagyarazna hogy mukodik a felveteli rendszer ? Orvosira szeretnek menni, biosz es kemia faktra fogok jarni jovo evtol kezdodoen ( 11.osztalytol). Most nyaron teszem le a kozepszontu angol nyelvvizsgat ( van egy elorehozott otos infoerettsegim ( nem tudom szamit -e ez)) , es most majd elso felevbe megyek kozepszintu angol erettsegire is. Gondolkoztam meg a spanyol kozepszintu erettsegin. Illetve magyart , torit is emelten szeretnem.

A matektol picit tartok, abbol csak kozepre szeretnek menni. Milyen eredmenyek kellenek? + megyek oktvre, mert benevezett a tanarom, es az a pont is szamit, ha jo eredmenyt erek el? Mi az a duplazas ?

Bocsanat, hogy nincs ekezet, de telefonrol irtam.



2014. jún. 27. 07:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Orvosira magyar és töri emelt szinten? Annak nincs értelme. Azt hiszem ezekért nem is kapnád meg az 50 plusz pontot. (Ez minden szakon meg van adva, hogy oda milyen emeltekért jár a plusz pont.) Vagy biosz és kémia, vagy biosz és fizika emelt érettségi kellene.

A nyelvvizsga jó dolog, meg az OKTV-s pontok is - ha bejutsz a döntőbe - de gyanítom hogy a két emelt érettségi miatt kapott plusz pontokkal megkapod a maximális plusz pontot, úgyhogy ezek nem létszükségletek. Azért mindenképp nyelvvizsgázz és próbáld meg az OKTV-t mert nagyon sokat lehet rajta tanulni ha rendesen készülsz rá :)

Az info érettségiddel szerintem orvosira nem sokra mész. Nyelvekkel szintúgy. Csináld meg a kötelező tárgyakat (matek, magyar, töri, angol) középszinten de jó százalékos eredménnyel, meg az emelt bioszt és kémiát. Illetve figyelj oda az év végi jegyeidre - legalább az érettségi tárgyaidból. Azokkal lehet szerintem a legbiztosabban pontokat szerezni, mert az hogy épp hány százalékra írsz meg egy érettségit, az a pillanatnyi teljesítményedtől függ, de az év végi jegyeidet egész évben formálhatod.

A duplázás azt jelenti, hogy nem számítanak a felvételipontjaidban a 11.-es és 12.-es év végi jegyeid, hanem valamelyik érettségiden elért százalék számít kétszer. Általában nem szokták javasolni, hogy erre építs, mert ha az érettségi éppen nem sikerül túl jól, akkor ezzel rosszabbul jársz, szóval ez kicsit kockázatos. De amúgy nem neked kell eldönteni, hogy duplázol vagy sem, mindkét módon kiszámolják majd neked a felvételi pontjaidat és a jobb eredmény számít.

2014. jún. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előrehozottat érdemes megcsinálni, annál kevesebb tárgyad lesz jövőre, DE a következő tanévben már NINCS szeptemberben lehetőséged érettségit tenni, eltörölték ezt a vizsgaidőszakot, csak májusba mehetsz, ami neked még jó, hiszen csak most mész tizenegyedikbe.
2014. jún. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) oktv-nél is számít, hogy milyenre megyek? Szóval attól kapok pontot , és számít is , ha magyar oktv-re megyek, de az orvosit jelölöm meg?
2014. jún. 27. 11:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A két emelt szintű érettségidért megkapod a maximális 100 többletpontot,ezért az oktv és a nyelvvizsgás pluszpontok nem számítanak annak aki orvosira megy :)
2014. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Felesleges más tantárgyból emeltet csinálnod, hiszen ahogy már előttem is mondták, csak a biosz, kémia emeltért kapsz plusz pontot. A felvételi pontokba viszont beleszámít az érettségi eredmények átlaga, és azért egy emeltnél nehéz 80-90%-os eredményt összehozni. Ha ilyen jó vagy egyes tantárgyakból simán megcsinálod középszinten a 100%-hoz közeli eredményeket is, és így egy csomó pontot összegyűjthetsz. Bár van valamilyen duplázós módszer is,amikor az érettségi átlag talán nem számít, de ahhoz nem értek. Próbálj inkább arra koncentrálni, ami biztos szükséges a felvételidhez, és azt maximálisan teljesíteni. Hidd el a két emelt is nagyon emberpróbáló feladat, nemhogy négy (!!!). Én idén érettségiztem, az elmúlt két hónapom csak a tanulásról szólt. Ráadásul emelteken nem tudod, hogy mik a tételek, egyszóval az egész négy éves anyagot meg kell tanulnod, míg középszinten a tanárok meg mondják, mi az a 20-25 tétel amit húzhatsz. Ez nagyon nagy segítség.
2014. jún. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Ó basszus, orvosira magyar meg töri.....
2014. szept. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!