Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Szerintetek mi lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Jelenleg képalkotó diagnosztikát tanulok alapképzésen,de nem igazán szeretem...viszont a pszichológia nagyon érdekel,így gondoltam,h belekezdek abba is,de mivel közben le fog járni az állami támogatásom,így 3évet ki kell majd belőle fizetnem(mester 2 év).De most nézegettem,és találtam egy ígéretesnek tűnő mesterszakot-egészségügyi mérnök,amit ráépíthetnék a jelenlegire.Nagyon jól hangzik,valószínűleg nagyon sokat kereshetnek,és most nem tudom,mihez kezdjek.Igazából nem vagyok matekból egy lángész,úgyh félek,el sem tudnám végezni,de ha mégis,akkor lehet,h azt sem fogom szeretni(mint a jelenlegit sem),viszont valószínűleg jól keresnék vele és esetleg később megengedhetném magamnak a pszichológia levelezőt.Vagy válasszam MOST a pszichológiát,amiért később fizetnem is kellene, ez nagyon érdekel,phd-t szeretnék belőle(viszont anyagiakban nem sok jóra számíthatok ebből).Sajnos nem tudom,mit csináljak,tapasztalatokat és tanácsokat várok:))mert nem tudom,h mi lenne a jó döntés,amit később nem bánnék meg.Biztos,h a pszicho.nagyon sok pénzemet elvinné,aminek más helye is lenne,egészségügyi mérnökként viszont jó lehetőségeim lennének külföldön is.Viszont az utóbbit kevésbé szívesen csinálnám(gondolom most).Tanácstalan vagyok:((
2010. jan. 9. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én egészségügyi mérnök vagyok, nálunk még úgy volt, hogy a bme ttk matematikus óráit hallgatták, akik eü-s képzésből jöttek, barom kemény, én mérnöki után mentem oda. Annyit biztosan tudok, hogy egészségügyi mérnök itthon kb semmit sem ér, hisz gondolj bele, itthon nincsen kutatás. Külföldön meg sokra mehetsz vele, ha baromi jól beszéled az adott ország nyelvét, ergo jobban, mint a felsőfok, és jó vagy a szakterületeden. Én tudom, hogy pszichológiára sokan járnak-mint manapság mindenhová-, de a kórházakban hiány van pszichológusokból, és ha egy kis pénzt is összegyűjtesz, magánpraxist is nyithatsz, hisz ez nem kerül annyiba, mint pl. egy magán fogorvosi rendelő, ott a gépek kerülnek több millióba, itt meg "csak" a pacienseket kell beszerezni és egy szobát kibérelned, a párom is pszichológus. Nem beszélve arról, hogyha úgy is ezt akarod, hidd el nekem kb semmi esélyt nem látok rá, hogy elvégzed az eü. mérnökit és utána te majd még ezzel szenvedj, mert az nem lesz egy leányálom, ha nem ezt szeretnéd csinálni, pláne badarság, hogy abból akarod majd finanszírozni, de én nem akarlak lebeszélni, csak a saját tapasztalataimat mondom. Azt is vegyük figyelembe, hogy építészt/bio/vegyész/környezet mérnököket leszámítva, a többi szakon, infó , villany stb 1-2év csúszás még semmi, és mivel te eü. képzésből jössz, olyasmiket fogsz tanulni, mint a gépész illetve villamosmérnökök. Valamint az is fontos, hogy te phd-zni szeretnél majd pszichológiából, de véleményem szerint, mint már mondtam, a mester is húzós lenne, nem is beszélve arról, hogy mire végzel 2+x év (aki bme-s volt az tudja mit jelent:) ) aztán itthon valószinűleg nem kapsz állást, egy nyelvet baromi jól kell beszélned, kimész talán kapsz állást, ha nagyon jó vagy, visszajössz, felvételizel pszichológiára(vagy bejutsz elsőre vagy nem), és még sehol se tartsz...tehát összességében szerintem nem éri meg, de a te döntésed, ha érdekel még valami szívesen válaszolok.
2010. jan. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)) Igazság szerint hajlok én is pszicho-ra.Ha eszembe jut még vmi,akkor lehet,h kérek tőled segítséget.Köszi még egyszer:)
2010. jan. 9. 15:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok, még valami, ami fontos lehet, a mérnöki kamara NEM ISMERI EL!!! Tehát ezt a szakot nem tartja mérnöki szaknak, és így tag sem lehetsz etc.
2010. jan. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!