Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Két kérdés. 1: A debreceni...

Két kérdés. 1: A debreceni Tóth Árpád Gim. Fiúiskola? 2: Mit érdemes tanulni? (Angolt tanulok még általánosban) -Spanyol -Olasz -Francia -Német?

Figyelt kérdés
2014. aug. 7. 19:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, nem, egyáltalán nem fiúsuli, teljesen jó arányban vannak fiúk és lányok is. De azért a műszaki tagozaton (e. osztály) tényleg csak fiúk vannak általában, de a többi az teljesen okés.


A franciát kihúzhatod a listáról, mert a TÁG-ban nincs ilyen :D


Spanyol: három tanár van, az egyik Burai Erzsébet nagyon felkészült rengeteg nyelven beszél még latinul és ógörögül is. Sokan nem kedvelik, tény, hogy nagyon jól haladnak a leckével, de rengeteg szót kell tanulni, viszont aki nagyon szereti a spanyolt szerintem annak tetszeni fog. Van még egy másik "tanár" Toma Adrienn, na az egy hárpia. A leggerinctelenebb ember szerintem, akivel valaha találkoztam, szakmailag is alkalmatlan, mivel 1 éves levelezős képzésen csinálta meg a tanárit, ez sokat elmond róla...


Olasz: Pár éve nagyon jó volt a színvonal, de állítólag elment pár tanár így csak ketten tanítják már, de ők jók, szakmailag felkészültek és nagyon pozitívan viszonyulnak ha érdeklődsz a téma iránt. Illetve itt is alkot Toma Adrienn, de eléggé "sajátos" pedagógiával, legtöbb óra azzal megy el, hogy a fiúkkal kacérkodik.


Német: Nem sokat tudok erről, vannak jó és rossz tanárok itt is, kérdés melyiket fogod ki.


Hogy mit érdemes tanulni rengeteg mindentől függ. Spanyolt mondják sokan, hogy az milyen jó, mert sokan beszélik de igazából nehezebben hasznosítható mert Spanyolország messze van és az ország gazdasági állapota se a legjobb. Az olaszban az a jó, hogy Debrecenben nagyon nagy olasz jelenlét van, nem is gondolnád mennyire! Fesztiválok, találkák, rengeteg cserediák olasz és egész jó hagyománya is van itt ennek. Szóval több lehetőséged van gyakorolni az olaszt akár itthon is mint pl. a spanyolt. Meg amúgy is, Olaszország tök közel van, így jobbak a lehetőségek. Természetesen most ott is rossz a helyzet, de rengeteg olasz cég van Magyarországon, szerintem te is fel tudnál sorolni rengeteget (biztos többet mint spanyolt...). A legesleghasznosabb a német lenne, mivel nagyon fontos gazdasági kapcsolatok kötik az országot Ausztriához és Németországhoz, történelmileg is sok a közös, ezért fontos lehet a német nyelv tanulása. Ez van hozzánk a legközelebb, és ha kimész már akár Bécsbe is, igazi nyugat-európai légkörben leszel. Rengeteg német cég van az országban, de Debrecenben is, az IT Services-be is elsősorban a német a legfontosabb nyelv.


Német>Olasz>Spanyol Szerintem így van valahogy a rangsor ha a hasznosságát nézzük, viszont az a legfontosabb, hogy azt a nyelvet válaszd, ami a legjobban tetszik és tudod róla, hogy érdekel, ezért tanulni fogsz. Én az olaszt választottam és nem bántam meg. Ha az iskoláról van még kérdésed, írj nyugodtan, akár privát üzenetet is :)) Ja, és ami a legfontosabb: angolul tudni az alap.

2014. aug. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jézusom ez tökéletes válasz volt nagyon szépen köszönöm! Írok privátban!:)
2014. aug. 8. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!