Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Debreceni...

Mi a véleményetek a Debreceni Református Gimnáziumról?

Figyelt kérdés
Most leszek nyolcadikos és oda szeretnék majd járni. Úgy hallottam hogy nagyon erős iskola. Milyenek a tanárok? Jó az oktatás színvonala? A kolikról tudnátok mondani valamit?

2014. aug. 9. 20:08
 1/4 anonim válasza:
100%
Véleményem szerint nem éri meg oda jelentkezni, Debrecenben több, jóval erősebb gimnázium is van, mint például a Kossuth, vagy a Tóth Árpád Gimnázium. Én nem rég végeztem a debreceni refiben és nem sok jót tapasztaltam tanítás terén. A tanári kar olyan háromnegyede öreg, már nagyon régen az iskolában tanító tanárokból áll, akiknek olyan erős gyökere és kapcsolataik vannak a gimnáziumban, hogy nyugodtan hanyagolhatják a tanítást, úgysem rúgják ki őket. Így ezeken az órákon főleg a tanárok élettörténetét, meséit hallgathatjuk, ha pedig tanítanak azt olyan kaotikusan és következetlenül teszik, hogy egy tizenéves diáknak ez nagy problémát jelent. Sok óra elmarad, van amikor a tanároknak egyszerűen nincs kedvük tanítani, így filmet nézünk több órán át. Mindez eleinte poénnak tűnik, de amikor negyedik végén érettségi előtt állsz és rájössz, hogy a 4 év alatt egyszerűen nem kaptad meg a kellő tudást (főleg emelt szintű érettségihez) akkor már nem sokat tudsz változtatni. Természetesen nem csak a tanáron múlik az eredmény, hanem a diákon főleg, sok osztálytársam igen jó tanulmányi eredménnyel rendelkezett, de különtanárok nélkül nem tudtak volna leérettségizni, vagyis emelt szinten biztos hogy nem. Voltak olyan osztálytársaim, akik kitűnően tanultak, nem jártak különtanárhoz, és egyszerűen elvéreztek az emelt érettségiken. Ha az átlagnál jobb képességgel rendelkezel, vagy orvosira, jogra vagy valamilyen magas pontszámú helyre szeretnél a jövőben menni, akkor javaslom, hogy kerüld ezt az iskolát.
2014. aug. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Így van, ha pedig a kollégiumra is kíváncsi vagy, az egy olyan elmaradott börtön, hogy a szót is kár lenne pazarolni rá. Rengeteg kérdés van, olvasgass, és ne hagyd hogy megtévesszenek az elvakultak, vagy azok a gyengébb szellemi képességűek akiknek megfelel egy ilyen szemét iskola is.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

2014. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

- sokkal gyengébb a tanítás szintje a többi giminél

- a tanárok öregek, és a régi rendszer termékei, tisztelet a fiataloknak

- a kolik börtönök, én nem vagyok kolis, de 185 cm vagyok, rámásztam egy ágyra, és több cm is lelógott az ágyról a lábamból!! Képzeld el mondjuk a 190 centis gyereket, hogy 180 cm hosszú ágyon alszik...

- Emelt szintekről ne is álmodozz, ha ide jössz, különtanár fog kelleni

- Teljesen fölöslegesen az összes szabadidejét elveszik a kolisoknak, a nem kolisoknak talán akad egy kevés

- augusztus 30 tanévnyitás, 31 már iskola...

- kell még valami, vagy sikerült már lerombolnom ezt az ország iskolája mítoszt??

2015. szept. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nemcsak az "Ország iskolája"! "Egész Magyarországnak és Erdélységnek világító lámpása", hogy csak a legveretesebb öndefinícióját említsem ennek csődnek.:D A többit már mindenki annyiszor leírta, hogy nem fárasztom magam vele. A múltjában él ez a hely és igazából az sem a sajátja, csak annyi, hogy a helyén állt az elmúlt évszázadokban református oktatási központ, kollégium.
2015. szept. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!