Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen irányba induljak el?

Milyen irányba induljak el?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdem a 12.-et, és nem igazán tudom még, hogy merre induljak el, milyen felsőoktatási intézményt jelöljek meg. Elsősorban államilag finanszírozott szakok érdekelnek. Budapesti vagyok, de nem riaszt a kollégium gondolata sem.

11. végén minden felvételi tárgyam ötös lett, a matek hármas - lusta is voltam, plusz nem vagyok annyira tehetséges sem. Infó megy, bár nem tudok programozni, semmilyen nyelven.

Tudnátok javasolni olyan szakokat (nem feltétlenül egyetemeken/főiskolán), amivel hamar el tudok helyezkedni a jövőben?



2014. aug. 10. 17:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Angolból közép és felsőfok között vagyok, mostanában tervezek rágyúrni, hogy minél hamarabb letehessem, lehetőleg az utóbbit.
2014. aug. 10. 17:57
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azt javaslom neked, hogy ha most még konkrétan nem tudod, merre tovább, nézd meg a felvi.hu-n, a szakok leírását. A legkeresetebb szakmák legjobb tudomásom szerint az informatikai, műszaki, a mérnöki és a gazdasági (abból is inkább a pénzügy-számvitel a nyerő) Ha informatika pályára akarsz menni, akkor ahhoz nagyon kell a matek, az viszont nem hátrány, hogy nem tudsz programozni.

OKJ-s képzéssel sajnos nem mennél sokra ebben a világban, találnál állást, de az nem lenne magas fizetésű és karrierlehetőség sincs. Mindenesetre nézz utána a különböző szakoknak, hogy miről szólnak és mik a követelmények hozzá és könnyebb lesz a döntés :)

2014. aug. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudod eldönteni milyen irányba indulj, érdemes szétnézni az OKJ-s tanfolyamok között. Olyanokat nézzél amiként tényleg szeretnél dolgozni. Például informatika területén is fogsz találni ilyen képzést. Ez röpke két év alatt ad egy szakmát és magas szintű alapot az adott területen, ha utána elmész olyan főiskolai vagy egyetemi szakra, ami hasonló területen van, az OKJ-n szerzett tudásod nagy segítség lesz.

Másik előny, hogy az OKJ-val már el lehet helyezkedni, így akár munka mellett, levelezőn is tudod folytatni a tanulmányaidat.

2014. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!