Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépészmérnök levelezőn?...

Gépészmérnök levelezőn? Kérdések lentebb.

Figyelt kérdés

Jövőre munka mellett szeretnék jelentkezni gépészmérnöki szakra, levelező tagozaton. Sokan azt mondják, hogy aki középiskolában gépészetet tanult, annak sok gondja nem lesz felsőoktatásban, ezekkel a tárgyakkal ,viszont a matekkal igen. Én érettségi éveim alatt is gépészetet tanultam, valamint elvégeztem egy gépész technikusit is.


Kérdéseim:


Levelezőn van esélyem elvégezni a gépészmérnökit? Valaki végzett így esetleg?


A levelezősökkel valóban elnézőbbek az oktatók? Kevesebbet kérnek vissza, nem olyan szigorúak?


Valamint tudnátok olyan iskolákat ajánlani, ahol esetleg valamivel könnyebben elvégezhető ez a szak, akár nappalin, akár levelezőn?

Amiket én néztem: Kecskeméti Főiskola, Dunaújvárosi Főiskola, Nyíregyházi Főiskola. ( És itt nem kérek azon személyek kommentjeiből, akik azzal jönnek, hogy csak a BME, valamint, ha ezek az iskolák, akkor bele se kezdjek.)


2014. aug. 15. 00:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Matektól nem kell félni; aki sokat gyakorol, biztos tudja teljesíteni. Minden nap leülsz legalább fél órát matekozni és menni fog.


Igen, van esélyed levelezőn elvégezni.


Nem elnézőbbek az oktatók, de a konzultáción leadott anyag jobban megfelel a vizsgákon szereplőknek. Lényegében mivel kevés idejük van a hallgatókra, nem tudnak olyan sok mindent oktatni, mint a nappalisoknak. Ezért sok esetben azt adják le, amit utána számonkérnek.


Hol könnyebb? Magántulajdonban lévő intézményekben. Ezek egyébként sokkal emberibbek; nem szívatnak meg annyira, mint a neves államiakban. Cserébe viszont költségtérítéses mindegyik (mert törvény így határoz). Ösztöndíjra mondjuk van lehetőség. Mellesleg az állami szakokon is sokan befizetik a tandíjat pótvizsgák és évismétlések formájában.


Továbbá, bár ugyanazt a papírt kapod egyetemen, mint főiskolán, a főiskolai képzések még mindig gyakorlatiasabbak és könnyebben teljesíthetőek.


Amiket te írtál főiskolákat, én nem ismerem. Menjél el mindegyikbe nyílt napra és az ott tapasztaltak alapján dönts.

2014. aug. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm válaszod!

Többiek véleményét is várom! :)

2014. aug. 15. 23:42
 3/3 A kérdező kommentje:
Valamint rákerestem az általad említett magántulajdonban lévő intézményekre ( gondolom pl. Gábor Dénes Főiskola), de egyikben sem találtam gépészmérnökit. Tudnál esetleg konkrét példát írni?
2014. aug. 15. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!