Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meg tudná nekem valaki mondani...

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a ZSKF beiratkozás után megkövetelt matematika tesztje milyen? Tematikailag és nehézségileg.

Figyelt kérdés

2. Mi értelme van ennek a tesztnek? Régen nyelvből íratták, ami az általam választott szakhoz sokkal közelebb van. Direkt úgy választottam szakot, hogy sok köze ne legyen a matematikához. (Nemzetközi tanulmányok-levelező szak)


3. Levelező szakosoknak miért kell megírni?


4. Mi tétje?


Előre is köszönöm a kedves segítséget.



2014. aug. 26. 20:46
 1/6 pokiloki ***** válasza:
Hát csillagom ennek az a tétje h ha nem sikerül akkor nem engedig h felvedd a hozzá tartozó tárgyakat ami álltalában egymásra épülő kötelező tantárgy. Nálam matekból kellett 50% -osat irni legalább vagy nem vehettem fel a mérnökmatekot és azzal egyből csúsztam volta 1-2 félévet. Ez azért van mert hála az okos egyetemistáknak 1 éve minden hülyét felvesznek és a felsőoktatásba és azt az egyetemek nem bírják ..... magyarul bevezettek egy buktatót amivel kiszórhatják már az embereket a beíratkozás után. Nekem megmondom neked h fizika kémia és matematika is kellett és mindenből átmentem :D ugyhogy az az 1 doga az igazán semmiség. Ha nem sikerül akkor az azt jelenti h a egyetemet se birnád.
2014. aug. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Hát csillagom ennek az a tétje h ha nem sikerül akkor nem engedig h felvedd a hozzá tartozó tárgyakat ami álltalában egymásra épülő kötelező tantárgy. Nálam matekból kellett 50% -osat irni legalább vagy nem vehettem fel a mérnökmatekot és azzal egyből csúsztam volta 1-2 félévet. Ez azért van mert hála az okos egyetemistáknak 1 éve minden hülyét felvesznek és a felsőoktatásba és azt az egyetemek nem bírják ..... magyarul bevezettek egy buktatót amivel kiszórhatják már az embereket a beíratkozás után. Nekem megmondom neked h fizika kémia és matematika is kellett és mindenből átmentem :D ugyhogy az az 1 doga az igazán semmiség. Ha nem sikerül akkor az azt jelenti h a egyetemet se birnád."


Félreértesz, nekem nem a tesztekkel van a bajom, hanem azzal, hogy szó sem volt ilyenről a felvételi előtt. A beiratkozási tájékoztatóban volt lazán odahányva, hogy lesz ilyen.

Ezzel csak annyi a probléma, hogy ehhez a szakhoz nem kapcsolódik szorosan a matek, tehát konkrétan az alap közgáz tantárgyon kívül tudomásom szerint nincsen semmi ehhez kapcsolódó. Második probléma, vagy inkább megfigyelés, hogy sokkal értelmesebb lett volna, ha mondjuk nyelvből tesztelnek le, hiszen abból majd kettő is kell a későbbiekben.


Harmadik dolog, hogy az önköltség első részének befizetése nélkül az ETR közelébe _sem_ engedtek, ergo beiratkozni sem tudtam volna. Hogy van ez, befizettetnek egy rakás lóvét, majd utána dől el a teszt eredményétől függően, hogy kezdhetek-e, vagy sem?


Semmi logika nincs ebben az egészben.

2014. aug. 26. 23:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a BGF-re megyek, nekünk is lesz szintfelmérő matekból, és ezek a követelmények: [link] Szerintem nem sokban fog a ti szintfelmérőtök eltérni ettől, szóval érdemes megnézned. Remélem, hogy segítettem.
2014. aug. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, átnézem.
2014. aug. 27. 00:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ZSKF-re járok. Gazdinfóra. Nyílt napon említették, hogy lesz év elején matematikai szintfelmérő, ami alapján eldöntik, hogy kötelezően fel kell-e venni a "Matematikai alapok" nevű tárgyat.

Ez volt a terv. Gyakorlatilag viszont elmaradt a teszt és mindenkinek fel kellett venni az alapozót. Mindenesetre egyáltalán nem bántam meg. Könnyű volt, de mégis átfogó; a többi matekos tárgynál felhasználható tudást adott.

2014. aug. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez levelezőn így megy. Nappalisoknál lehet megírják. Mindenesetre ne aggódj miatta. Nincs tétje.

ETR-en vegyed fel az összes első szemeszterre ajánlott tárgyat.

2014. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!