Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan lehet megtanulni tanulni?

Hogyan lehet megtanulni tanulni?

Figyelt kérdés
Egy nagyon morbid helyzetbe kerültem, mivel jó tanuló vagyok ezért gondojaim vannak a tanulással! Általános iskolában végig kitűnő voltam, ami tudom, hogy nem igazán nagy szám, viszont arra pont elég az a 8 év, hogy teljesen megszokjam azt, hogy semmit sem kell tennem a jó jegyért. Elég ha bemegyek órára. Ezek után egyszerűen képtelen voltam rájönni, hogy miként kéne tanulni. Gimnáziumban már nem volt ilyen egyszerű de egy 4-es szinten még mindig sikerült megélnem 0 munkával azzal amit órán hallottam, meg amit általnosból hoztam, de ez már nem mehet így, egyetemre szeretnék menni! Ráadásul mostmár egyedül kéne felkészülnöm, nem irányít tanár. Egyetlen dolgot ismerek csak, a magolást, de ez csak rövidtávon, kis mennyiségben működik, és elég "fájdalmas" is. Ami érdekel azt mai napig megtanulom játszva, de a többi... Hiába kérdezek akárkit, tanárokat, jó tanulókat, okos embereket, senki nem tud semmit mondani, csak hogy hátt őő megtanultam valahogy... :/

2014. szept. 2. 13:11
 1/5 anonim válasza:
Pont ugyan ebben a helyzetben voltam! Nincs mese meg kell tanulnod az anyagot ha akarsz elérni valamit az életben! Olvasgasd el 3x- 4x! Akkor belemegy a fejedbe. Mintha verset tanulnál, csak ezt a saját szavaiddal is elmondhatod:) Én is mindent megtettem a jobb jegyekért. Memorizáltam, írtam vázlatokat, amikkel teleragasztottam a lakást. Próbálkozz! :)
2014. szept. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát ez az, egy verset kb pár napra kell megtanulni ezeket meg érettségire, ha jobb pontokat akarok, ami 1 év... Meg ez egy egész tantárgy, nem pár versszak... :( Ha meg is jegyzek egy fejezetet, 2-3 másik téma után már ki is megy a fejemből.
2014. szept. 2. 21:56
 3/5 anonim válasza:
Ne szóról szóra tanuld meg. Az összefüggéseket keresd és a kulcsszavakat. Erre jó ha kiemeled a szövegben a fontos részeket, vagy magadnak írsz egy vázlatot. A tanulást mindig a számodra legnehezebb tantárggyal kezd. Mindig csinálj típusfeladatokat, és mondd fel magadnak vagy valakinek a megtanult anyagot. Ha a továbbtanulásra koncentrálsz, helyezd előtérbe az érettségi tárgyakat.
2014. szept. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Már van érettségim, amire szintén nem készültem semmit sem, de nem sikerült rosszul. Viszont pont abból az a tárgyból nem vagyok jó ami oda kell, így hát ha be akarok jutni, akkor meg kell ismételnem.
2014. szept. 4. 12:28
 5/5 Dóra Emília válasza:

Szia! A lényeges pont: meg kell értened a témakör kulcsfontosságú szavait. (pl: matek: összeadás, művelet, stb.; töri: ország, állam, társadalom, királyság, stb.)

Fogj több szótárt, lexikont, az internetet, és derítsd ki, mit jelentenek a legfontosabb alapszavak.

Van olyan, hogy az alapszavak kiderítése önmagában nehéz (pl: pszichológia tárgyköre)

De abból nem lehet érettségizni...

Szóval, ha le tudod rajzolni egy lapra a szó jelentését, akkor biztosan meg is értetted. (pl. le tudsz rajzolni egy "társadalmat") Lehet, hogy furán hangzik, és főleg hosszadalmasnak is tűnhet, de tuti módszer. Amit egyszer megértettél így, azt nem nagyon felejted már el, hiszen megértetted. (pl. elég macskát láttál már, hogy tudd, milyen egy macska, nem igaz?)

A töri egy olyan téma, ahol jól jöhet, ha sok-sok filmet, képet vagy valódi épületet, múzeumi kiállítást megnézel a témában. Szintén időigényes, de arra is emlékezni fogsz...

Sok szerencsét!

2014. szept. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!