Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szeretnék bekerülni az (Bp. )...

Szeretnék bekerülni az (Bp. ) Eötvös József Gimnáziumba! És lenne pár kérdésem? :

Figyelt kérdés

1.) Igaz, hogy az iskolába évente 5-6 szoros túljelentkezés van?


2.) 5.0-ás átlaggal és jó írásbelivel (kb. 80 és 95 között) hány pontosnak kell lennie a szóbelinek a bejutáshoz?


3.) Mi a tapasztalatotok a szóbelivel kapcsolatban? (FONTOS)


4.) Milyen az Eötvös?


5.) Milyenek a tanárok?



2014. szept. 2. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most szeptembertől járok oda szóval nincs nagyon sok tapasztalatom de megpróbálok segíteni :) Tényleg nagyon nagy a túljelentkezés, bár pontosan nem tudom hogy mennyi de szerintem simán megvan az 5-6 szorors. Nekem elég jó lett az írásbelim, szóbelin meg azt hiszem 45 vagy 47 pontot kaptam, és így az ideiglenes listán huszon valahanyadig voltam. A szóbeli nem volt vészes, én bioszból szóbeliztem(nem tudom te miből akarsz de lehet választani!) kérdezgettek magamról is, szöveget kellett elolvassak és arról meg azzal a témával kapcsolatban beszélni. Jó sulinak tűnik, vannak kevésbé szimpatikus tanárok de jók is :) Bár ezt így 4 nap után annyira nem tudom megmondani. A közösség szerintem jó, persze itt is vannak kevésbé kedves emberek, mint mindenhol, de szinte mindenki kedves és segítőkész :) Ha ide jössz a nulltáborba mindnképp menj el, lehet eleinte ilyesztően hangzik mert teljesen nomád de nagyonnagyon jó!! :) Ennyit tudok segíteni!
2014. szept. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szintén Eötvösös vagyok :)


Nem tudom pontosan, hogy mekkora a túljelentkezés, de az biztos hogy mindig nagy.


Szerintem 40 pontos szóbelivel már felvesznek, ha kb. 90 pontos az írásbelid, de 45 felett tuti.


Én hatosztályosba járok, nem tudom te hanyadikos vagy, de szerintem a 4-és 5évfolyamos osztályoknál is így van: bemész, köszönsz, odaadod a füzeteidet, amiket be kell vinni (asszem magyar és matek) aztán adnak egy szöveget, azt elolvasod, addig valaki mással beszélgetnek. Utána odamész a tanárokhoz, és veled beszélgetnek. (főleg a szöveggel kapcsolatban, utána pedig rólad beszélgettek)

Aztán köszönsz, kimész. Amúgy akiknél én felvételiztem azok nagyom rendesek voltak. Nem kell izgulni, ha az Eötvösbe való gyerek vagy, akkor fel fognak venni.


Az Eötvös nagyon jó, fontos a tanulás, és jó ha mész versenyekre, de senki nem piszkál ha nem mész. A tanulás mellett nagyon fontos a közösségi élet. Tehát csak akkor gyere ide, ha nem csak tanulni akarsz, hanem résztvennél a programokon, és a közösség tagja is lennél. A szakkörök is jók, sok féle lehetőség van. Maga az épület is szép szerintem. ;)


A tanárok többsége jó, és ami nagyon fontos, hogy nem olyan kocka egyentanárok mint sok helyen, hanem van egyéniségük, és tényleg szeretik amit csinálnak. Az órák érdekesek (általában) A tanárok között van egy-két kivétel, de nem sok.

2014. szept. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hello, szintén Eötvösösként válaszolok, igen nagy a túljelentkezés talán pont annyi amennyit mondtál, de ez ne tántorítson el a jelentkezéstől! Mindenképpen gyere el nyílt napra megnézni majd regisztrálni kell rá, bár én is el tudtam menni tavalyelőtt anélkül és igazolást is adnak. A kettest így nemigazán tudom megválaszolni szerintem ez évente nagyon más ilyeneken még fölösleges spekulálni. Szóbeliről és még többről is tudnék többet mondani ha elmondod hogy 8-os vagy 6-os vagy, illetve hogy melyik szakot nézted. A motivációs levél fontos, arról is kell beszélni a szóbelin angol szóbelin angolul németen németül ha a nyelvi szakra mennél. Nagyon nehéz tömören leírni, hogy milyen az Eötvös, de akkor így a tanárokról ez minden iskolában hasonló hogy bármilyeneket kaphatsz. Én eddig 20 tanárból aki tanított eddig csak 1-2t nem szívleltem, nem is hiszem hogy lehetne olyan hogy nagyobb legyen az arány. itt is vannak legendásan jó tanárok és a kettő között is mind olyan hogy szeretni fogod az óráit. A nulltábor egy fantasztikus élmény az E5VÖS napok és sok egyéb program mint cserediák és MUN (Modell United Nations) konferenciák külföldön és az iskola szervezésében is.

Na írhatnék még sokat, de a legfontosabb hogy gyere el nyílt napra és lehetőleg írd meg hogy milyen tagozat érdekelne

2014. szept. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Írni kell motivációs levelet?
2014. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Tavalyelőtt még kellett, de a honlapon minden fent van
2014. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!