Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen budapesti gimnáziumokat...

Milyen budapesti gimnáziumokat, középiskolákat ajánlotok egy nyolcadikos, jeles tanulónak?

Figyelt kérdés

Természetesen kívánom, hogy színvonalas oktatásban részesüljek, de azért nem szeretném minden szabadidőmet a tankönyvek fölött eltölteni. Fontos számomra a jó közösség, sok szakkör, különféle versenyek, és rendes tanári kar.

Információk után kajtatva persze, hogy rangsorokba bukkantam, ahol persze, hogy az élen járók keltették fel az érdeklődésem.

Sajnos azonban egy kis utánaolvasás következtében erősen elbizonytalanodtam, mert szinte mindegyik intézményről csupa rosszakat hallottam. Például a Fazekas csak a természetfeletti zsenik gyűjtőhelye, egy hatalmas versenyistálló, a bekerülés lehetetlen, kevés a jó tanár, satöbbi-satöbbi. Ez igaz? Ti mit gondoltok, jó iskola? Nagyon nehéz bekerülni? Milyen ott a felvételi, hány pontos központival van esélyem felvételt nyerni? A tanulás mellett másra már nincs idő? Nagyjából minden iskolával kapcsolatban ezek a kérdések merültek fel.

Melyik budapesti iskolákba érdemes felvételizni?

Kiemelten ezekre lennék kíváncsi (de természetesen más is szóba jöhet, a kikötésem csak az, hogy budapesti legyen): Eötvös, Fazekas, Veres Péter, Veres Pálné, Óbudai Árpád, Szent István, Könyves Kálmán

Előre is köszönöm.



2014. szept. 4. 20:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Az Eötvöst, Veres Pálnét, Veres Pétert, Óbudait merem ajánlani. A Könyves nem erős. Az István túl konzervatív.
2014. szept. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Árpádos voltam, most is rendszeresen visszajárok az öregdiák találkozókra, minden szempontból csak ajánlani tudom!!!!


Jó iskola, jó továbbtanulási mutatókkal, de nem "versenyistálló". Jó a hangulat. Lehet "élni" is a tanulás mellett:), persze ha kielégíthetetlen a tudásvágyad, abban is tudnak segíteni:) A legtöbb tanár kifejezetten "jó fej" és jól tudnak tanítani, motiválni. Azt nem tudom, most mennyire nehéz bekerülni.


Én anno még az Eötvösbe és az Óbudaiba akartam felvételizni, de mire ott befejeződtek volna a kiválasztások (több körös szóbelik), már tudtam, hogy az Árpádba felvettek, így az utolsó fordulókra már nem nem mentem el.


Én gyakorlógimnáziumba nem akartam menni, ezért a Fazekas és a "klasszikus versenyistállók" nagy része eleve kiesett...


Az általad említetteken kívül jókat hallottam még az Apáczairól és a Móriczról is.

2014. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még várom a válaszokat. :)
2014. szept. 5. 20:31
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az Eötvösbe járok, nagyon jó, csak ajánlani tudom.

Szerintem pont olyan mint amit írtál. Fontos a tanulás, a jó jegyek, és jó ha mész versenyekre, de ha nem mész az sem zavar senkit. Nagyon jó szakkörök vannak (pl. rajz,színjátsszó,csengettyű,énekkar) és sok osztályprogramot szervez a tanárok többsége. A közösség nagyon jó, persze itt is vannak bunkó emberek, de hol nincsenek? A tanárok is nagyon jók. Nekem ez külön meglepetés volt, mert általánosban csupa kocka, egyentanárunk volt (ha érted mire gondolok) Itt viszont a tanároknak is van egyéniségük, és szeretik amit csinálnak.

A Fazekasról én is azt hallottam, hogy versenyistálló, és nem jók a tanárok, ezért az szóba se jött nekem. A Szent István erős, és én sok jót hallottam róla. A Veres Pálné szerintem nem annyira erős mint az István vagy az Eötvös. A többit sajnos nem ismerem.

Nekem a Trefort is esélyes volt, erős gimi, és szimpatikusak voltak a tanárok, és a diákok is. Én végül az Eötvös mellett döntöttem, de néhány volt osztálytársam a Trefortba jár, és nagyon szeretik. :)

Szóval szerintem ha tényleg jó tanuló vagy, értelmes és nem csak tanulni akarsz, hanem a közösség tagja is szeretnél lenni akkor Eötvös,Trefort,Szent István.

2014. szept. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
53%

Szia! :)

Nem tudom, hogy mennyire szeretnél erős iskolát, de a leírtak alapján szerintem a Veres Pálné megfelelő lenne számodra. Mármint, jó tanárok, jó közösség. Nem kell egész nap a könyvek felett görnyedned, viszont színvonalas a tanítás. Rengeteg a program. De tényleg, nagyon sok program, szakkör van. Én ide járok, ha kérdésed van írj nyugodtan. Igaz, még csak most kezdtem, de nagyon tetszik.

2014. szept. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia! :) Én a Madách Imre Gimnáziumot is ajánlanám, mivel minden szempontodnak megfelel! A közösség és a tanári kar nagyon jó, rengeteg program van, a szakkörök listája több oldalas, és a nyelvek tanításában kiemelkedő! Közlekedés szempontjából is elég jó helyen van ( 7. ker.) Menj el nyílt napra, ott betekintést nyerhetsz egy átlagos MIG-es napba! Én is kitűnő tanulóként, két tannyelvű általánosból mentem oda és nekem minden várakozásomat felülmúlta.
2014. szept. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az Eötvöst tudom ajánlani a legjobban azok alapján amit elmondtál, lesz nyílt nap ha szeretnéd megnézni de ne felejts el hamar jelentkezni rá
2014. szept. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Óbudai, Árpád, Kálmán: gyenge

Veres Péter: nem tudok túl sokat róla

Fazekas: vannak nagyon jó tanárok, ezért sok függ tőle (fazekasos vagyok írhatsz privátban)

Eötvös, madách: szerintem remek sulik, kb ugyanazt tudnám leírni amit az előttem szólók

Veres pálné: keveset hallottam róla, de az alapján nem rossz, kevesebb a társadalmi élet mint az e5vösben vagy a MIGben de jó suli

István: nagyon reálos, kicsit konzervatív

amúgy hova jársz és milyen irányban gondolkodsz (nyek, reál, humán, matek) ?? mert ezek nagyon fontosak...

2014. okt. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Milyen szak? Sok függ tőle. Eötvös azon kevés iskolák közé tartozik, amelyikről csak jót hallottam, szeretettel várnak és mindnet megtesznek azért, hogy életed legjobb szakasza a gimi legyen. Fazekas embertelen durva, de olyan képzést kapsz ott mint sehol máshol a világon. Veres Péterben szóbelin elég bunkók voltak, elment tőle a kedvem. Veres Pálné se rossz, kevesebb a lehetőség és az elvárás, de jó. Istvánról nagyon vegyesen hallani, róla és a többiről nem tudok mit mondani.. Remélem azért segített ;)
2014. okt. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én Vereses vagyok :) most országos 3., de egyáltalán nem kell beleszakadni a tanulásba :P az a baj, h 9.-ben mindig csak egy osztályt indítanak, így nehéz bekerülni, 5.-ben kettőt indítanak. Vannak sport és szakkör lehetőségek. Sok a 'szentendrei sznob', de nem rossz értlemben, általában nagyon jók az osztályközösségek, a legtöbb tanár jófej, bár vannak nagyon rosszak is. Matek oktatás elég erős,a nyelveknél sok az óraszám, de a tanárok elég gyengék, de jó a hangulat. A nyelvvizsga ettől még meg lesz :D ha esetleg ide jönnél nyugodtan kérdezz privátban :D
2014. nov. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!