Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárok hozzáállása érdekeln...

Dóra Emília kérdése:

A tanárok hozzáállása érdekelne: szigorú, emberséges, barátságos, milyen? És a tanulók körében mi a menő: a tanulás, vagy megúszni a dolgokat?

Figyelt kérdés
Ezek a gimnáziumok érdekelnek, Budapesten: Kölcsey, Szinyei, Vörösmarty, BIG Bródy Imre, Csik Ferenc, Arany János, TE Gyakorló. Most keressük, hová jelentkezzünk elsőbe.

2014. szept. 5. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Kölcsey:Tanárok kedvesek,emberségesek,de azért szigorúak.

Diákoknál nem néznek le ha nem tanulsz,de általában az a szokás hogy mindenki igyekszik és tanul.

Legjobb suli:)

2014. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Arany János:

Tanárok: Vannak szigorúbban és kevésbé szigorúak, kedvesek és viccesek

Diákok: Igazából ez osztálytól is függ, de mindenkiben benne van a kötelesség tudat, csak a lustaság is :DDD

Gyere be egy nyilt órara is nézd meg!

2014. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 brunyiella válasza:
Kölcseyben jó fejek a tanárok, bár még csak 0.-ba jár a fiam és emiatt nincs sok tantárgy, de jók a tapasztalatai.Nagyobb a követelmény, mint az általánosban.
2014. nov. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Brody: A tanarok jok, ha emberkent kezeled oket akkor nyilvan ok is ugy fognak teged. A drama-es irodalomtanarok nagyon jok, a mediatanar szinten, foto is. Nyelvoktatas nagyon jo, mind az orosz, mind a nemet, mind az angol (mindharmat tanultam itt). Az igazgato pedig nagyon baratsagos, de szigoru.

Diakok: Hat, a mostani kilencedikesek meg tizedikesek elegge el vannak szallva maguktol (foleg a sport es dramatagozatosok). Egyebkent nem rosszak, van aki tanul, nyilvan itt is van olyan, akit nem erdekel az iskola.

2014. nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Aranyba járok.

Tanárok: Embere válogatja. Attól függ kit kapsz ki. Én elég szerencsésnek vagyok mondható, remek tanárkat kaptam, talán egy kivétel van.

Van akinél elég nagy a követelmény és a fegyelem, ami viszont előnyös, mert jó eredményekhez vezet és tényleg megtanuljuk amit kell.

Van akinél elég laza a hangulat és mivel jó stílusban adja le az anyagot, mi azt szívesen meg is tanuljuk, mert így könnyű is, hiába lenne elvileg nehéz.

Tanulók: Az én osztályomban a közösség nagyon jó. Bár megvannak a klikkek, nincs igazán komolyabb vita, a hangulat szinte mindig remek. Csinálnak ökörségeket, de a gimnáziumokban a diákcsíny alap követelmény amúgy is.

Tanulás. Nos az órák általában jó hangulatban telnek nálunk. A fiúknak mindig akad egy-egy vicces, csípős beszólása, de azért tudják hol a határ, igyekeznek csak addig elmenni, amíg még a tanár is velük nevet, illetve jó kedvében időnként humorosan vissza is vág.

Mivel én reál osztályba járok (természettudományi) alapvetően jó tanulókból adódott össze a közösség. De ilyen téren azért elég személyfüggő a dolog. Mindenki igyekszik jó átlagot hozni és kell is a tanulás mivel sok az emelt tárgy és jó a tempó, de van aki időnént lazít. Vannak akik viszont keményen hozzák a szín ötös átlagot és ez jó húzóerő a többieknek is. De ez olyan mint mindenhol: általánosban sem mindenkinél divat a tanulás, viszont nagy a húzóerő felfelé, lefelé is. Nálunk utóbbi nem jellemző amúgy.

Mint írta már valaki, érdemes benézni egy nyílt napon.

2014. nov. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mennyi az átlagod?

A Szinyei is jó

2015. márc. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!