Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha közgazdászként szeretnék...

Acerbitas kérdése:

Ha közgazdászként szeretnék továbbtanulni, akkor egy közgazdász szakközépiskola, vagy egy gimnázium elvégzése hasznosabb?

Figyelt kérdés

2014. okt. 19. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, akik közgéz középsuliba járnak hidd el, hogy nincsenek nagyon bentebb egy közgáz képzésen, mint akik gimiből vagy más szakközépből jöttek.

Annyi, hogy érdemes olyan középsulit választani ahol van követelmény, hogy hozzászokj, mert egy jobb közgáz képzésen azért megdolgoztatnak a felsőoktatásban.

2014. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem viszont mindeképpen jobb egy közgazdász szakközépből menni, ha ilyen irányban mész egyetemre. Én gimiből mentem közgáz szakra és eléggé látszik, ki az aki tanult hasonlót előtte. Persze nem feltétel, mert gimiből jőve is jól meg lehet tanulni, de az elején ad egy kis pluszt.

Főleg a szakmai angolnál feltűnő, hisz ők ismernek már szakkifejezéseket, amit mi nagyon jól megtanulunk angolul, de felénél azt se tudjuk mit jelent, mert még csak közben tanuljuk közben/késöbb más órákon.

2014. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A PSZF-re jártam pénzügy-számvitelre, most a Corvinus pénzügy msc-n vagyok. Egy nyelvtagozatos gimibe jártam, semmi gondom nem volt, sőt anno első félévben az első vizsgán átmentem az összes tárgyból, míg akik közgáz középsuliból jöttek ott kínlódtak a mikroval és a számvitellel és a gazdmatekkal, amit elvileg már tanultak alapszinten. Pedig nem vagyok zseni.

Az angolt csak a második év első félévében kezditek el tanulni, kivéve persze ha iegennyelvű képzés és előtte már lezavarod a mikrot és a makrot, semmi hátrányod nem származik belőle, ha nem közgáz középsuliba jártál. Sőt általában, akik onnan jönnek el vannak varázsolva, hogy nekik aztán kisujjból fog menni, na most elmesélem, hogy a legelitebb közgáz középsuliból is úgy jöttek, hogy azt sem tudták mi a Marshall kereszt, nem tanultak és tömegesen buktatk, szóval hagyjuk a középiskolai közgáz képzést.

2014. okt. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 20. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!