Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvesznek így a NYME Bolyai...

Felvesznek így a NYME Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumba? (szombathely)

Figyelt kérdés
50 pontos lett a nyelvtanom, de 20 pontos a matekom. :/ Kitünő voltam félévkor, tavaly viszont volt három négyesem. Még lesz egy töri szóbelim februárban. Van esélyem? =D
2010. jan. 29. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Én a Nagy Lajos gimnáziumba szeretnék menni, 43 pontos lett a magyarom 36 a matekom.Ez ugye 9 ponttal több mint neked.A Bólyaiba kb olyan képességű emberek mennek mint a Nagy Lajosba,és a Bólyaiba több a stréber,kocka.Tehát egy picivel talán jobbak tanulmányilag mint az NLG-ben.Remélem nem haragszol meg,de mivel én parázok hogy felvesznek-e,ha nem nyújtasz valami hatalmas teljesítményt a törin,akkor nem hiszem hogy felvesznek.


Elcseszted azt a matekot...

2010. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudok biztosat mondani,de minden esélyed megvan rá.Egyenlő esélyekkel indultál,mint a többiek,dehát lehetett volna jobb az a matek.Tanulj a törire,és ha az jó lesz,AKKOR VAN ESÉLYED:D:D ne legyél bizonytalan és pesszimista...amúgy ha sokan felvételiztek ott,és sokan jelölték meg azt az iskolát,akkor sem kell aggódni.:D nyugi.:)
2010. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
70%

A kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni, mert nem tudom, hogy jelenleg hogy megy ott a felvételi.


De néhány dolgot azért leírnék. Én nemrég végeztem a bolyaiban, nyolc évet húztam le ott, és a vége fele rettentően megutáltam.


Az első éveimről mondhatnám szép emlékeim vannak. Volt egy jó osztályközösségünk, egy jó osztályfőnökünk, egy jó igazgatónk, jó tanáraink. Legalább is a többség ilyen volt. Az iskolának megvolt az az elit hangulata, amiért jó volt oda járni. Aki akkoriban a bolyaiban végzett kiváltságosnak érezhette magát, jó felkészítést kapott és bárhova felvették, és azért mégis csak kétségtelenül Szombathely legjobb sulija volt. Persze a híres "elitgimnázium" már akkor is tele volt sznob orvosgyerekekkel, de ezt leszámítva szerettem.


Aztán kaptunk egy remek igazgatót. Egy kitűnő vezetői képességekkel megáldott embert, akiről már mindenki a legelején tudta, hogy teljesen alkalmatlan lesz a pozíciója betöltésére. Tulajdonképpen benyomtak oda egy gyengekezű fickót, akinek nem az a feladata, hogy az iskolát igazgassa, csak hogy ő maga felülről irányítható legyen, hogy kinyalja a fesővezetés seggét, és hogy a különböző pályázatokon gusztustalan módon megkaparintott pénzeket az érintettek számlájára utalgassa. Egy valaki, akinek még a diákok körében sincs tekintélye.


És mi lett ennek az eredménye? Egy pénzmosó-központ, amit már nem neveznék iskolának, egy szabadjára eresztett szekér, melyet valamelyest visz még a régi lendülete, de már nem sokáig. Vagy már talán most sem. Ahol a régi jó tanároknak elment a kedvük a tanítástól látva ezt az eszetlenséget. Belefásultak. A többiek, akik ugyan nem tartoztak az élvonalba, de legalább becsülettel végezték munkájukat mára szintúgy leeresztettek, mert ellenőrzés, számonkérés és inspiráció hiányában mi a fenének tanítson szívvel-lélekkel az ember. És akkor hogy a diákokra ezek után mennyi figyelem, ösztönzés, és energiaráfordítás jut, arról már nem is kell írni.


Jáááj de szomorú hogy mi megy abban az épületben. Persze miért csodálkozunk, hisz az egész országban ez megy már lassan. Esetleg egy ok maradt még ami miatt még talán jobb iskolának mondható a bolyai a többi szombathelyi gimnáziumnál: hogy marha sok pénze van. De ez meg önmagában sajnos vajmi kevés. :S


Na, most lehet hogy frankón elvettem a kedved az egésztől, de szeretném hogy tisztán láss, mielőtt oda iratkozol. :(

2010. jan. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

ugye itt írjátok, hogy a nyelvtanotok ... pontos lett.

de mennyi a max pont?

2012. júl. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudom hogy régen volt aktuális ez a kérdés, de nem akartam hogy csak egy teljeaen negatív vélemény legyen a Bolyairól.( Ja az NLG-be igyekvőknek is illik tudni hogy nem Bólyai) Én egy éve végeztem ott, 12 évet "húztam le", és csak jót tudok róla mondani. A gyerekeimet is szeretném majd oda iratni. Minden iskola változik, mert mások a diákok, új tanárok érkeznek stb, tehát nyilván nem lehet kijelenteni hogy mindenki olyan jó osztályközösségbe kerül, mint anno én. De baromi hülyeség elvenni az emberek kedvét attól a sulitól. Én a 12 év alatt nem mondhatnám hogy érzékeltem a pénzmozgásokat és baromira nem is azért mentem oda hogy ezt lessem. Most már nem is az az igazgató akire az "előbb" panaszkodtak. Változik a világ, az összes iskolában, megkockáztatom az összes osztályban vannak sznobok, gazdagok, szegények és igaz barátok. Én mindenkinek ajánlom a Bolyait mert az országban az egyik legszínvonalasabb iskola.
2014. aug. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bár a kérdés régi, de azt azért leírom, hogy a Bolyai gimi azóta megint az ország élén jár!
2020. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!